Negyeddöntős a Real Madrid és a Borussia Dortmund

2013.03.06 - 18:26

A Real Madrid és a Borussia Dortmund jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A több mint félórát emberelőnyben játszó királyi gárda a Manchester United otthonában nyert 2–1-re. A hazaiak rögtön a fordulást követően előnyhöz jutottak, Nani keresztlabdája Ramos lábáról a saját kapujába pattant. Az MU játékosát kilenc perccel később veszélyes játék miatt kiállították, ekkor megindult a madridi játék is. A csereként beállt Modric 20 méterről, a kapufa segítségével óriási gólt lőtt. Három perc múlva az ex-manchesteri Ronaldo közelről volt eredményes. A csatárnak ez volt szezonbeli nyolcadik BL–találata, amivel a góllövőlista élén áll. Innentől legalább két gólt kellett volna szereznie a MU-nak, és így őrületes iramot próbált diktálni, noha emberhátrányban volt. De még az egyenlítés sem sikerült, így a Real lépett tovább. A briteknek egyetlen ünneplési okuk volt, a 40 esztendős walesi Ryan Giggs ugyanis 1000. tétmérkőzésén, közte a 134. BL–összecsapásán léphet pályára a Manchester United mezében.

A nap másik összecsapásán a Dortmund könnyedén jutott túl a Sahtar Donyecken. A németek hazai közönség előtt 3–0-ra győztek, így 5–2-es összesítéssel jutottak a legjobb nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester United – Real Madrid 1–2 (Ramos 48. perc – öngól, illetve Modric 66., Ronaldo 69.; kiállítva: Nani 57. perc, MU; továbbjutott: a Real, 3–2-es összesítéssel)

Borussia Dortmund – Sahtar Donyeck 3–0 (Santana 31., Götze 37., Blaszczykowski 59.; tj: a Dortmund, 5–2-es összesítéssel).