Negyeddöntős a magyar kézilabda-válogatott

2021.01.24 - 05:13

A szombat esti találkozón egyszerű volt a képlet a kezdés előtt: ha a lengyelek ellen sorozatban az ötödik meccsüket is megnyerik a vb-n Gulyás István szövetségi kapitány legényei, akkor a hétfői, spanyolok elleni középdöntős találkozótól függetlenül negyeddöntősök. Az ellenfélnek viszont csak akkor maradhatott volna esélye a továbbjutásra, ha legyőzi a magyarokat.
A mérkőzés alaphangulatát gyakorlatilag Mikler Roland adta meg, aki 1–0-s lengyel vezetésnél védte az ellenfél egyik legjobbja, a jobbszélső Arkadiusz Moryto hetesét, pedig előtte 17 alkalommal is eredményes volt büntetőből a vb-n. Emberhátrányban szerzett labdákkal sikerült 3–1-re fordítani a magyar csapatnak, amely ezután már nem engedte ki az irányítást a kezéből. Egyértelműen a lengyelek rontottak többet támadásban, amit részben a magyar védekezés kényszerített ki. 13–7-nél állt be a hat gólos magyar fór, amit a szünetig sikerült tartani (16–10).
Fordulás után a lengyelek folytatták a kapus nélküli játékot, de különösebben nem tudtak belőle profitálni, helyette a magyarok növelték nyolcra az előnyüket. A lengyelek egy 3–0-s sorozattal jelezték, hogy nem adták fel a harcot, de a magyar csapat jól reagált az ellenfél nyomására, és kemény melóval sikerült előnyben maradni, és 30–26-ra behúzni a mérkőzést.
Ezzel együtt a spanyolok is továbbjutottak, a két csapat hétfőn 19 órától egymás között dönt a csoportelsőségről. Aztán szerdán jöhet a negyeddöntő a III. csoport első vagy második helyezettje ellen, abban a hatosban a francia, norvég, portugál hármas harcol az első két pozícióért.
A magyar válogatott eddig egyszer, 1986-ban kezdte öt győzelemmel a világbajnokságot, amelyet akkor ezüstéremmel zárt.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ

I. csoport (Új Főváros), 2. forduló

Magyarország – Lengyelország 30–26 (16–10)

21.30: Dánia – Horvátország

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport és az M4 Sport közvetítik.

Pesek Attila

Fordított és világbajnok lett Norvégia

Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.

Búcsúzott a címvédő

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.