Négyből negyedik az Olimpia FC

2013.07.29 - 12:59

Egy rúgott és három kapott góllal, nyeretlenül zárta a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a Kisvárdán rendezett tornát. Szerdán a harmadosztályos FC Maramureş lesz az edzőpartner.

Az utolsó helyen zárt a másodosztályos Szatmárnémeti Olimpia FC csapata a Kisvárdán rendezett 7. Olimpia Klub Kupa négycsapatos labdarúgótornán, habár papíron a „sárga–kékek” lettek volna a favoritok. Azonban Csik Tibor vezetőedző legénysége elvesztette az első találkozót, a rendező Cigánd SE együttesével (NB 3, Keleti Csoport) szemben, majd a kisdöntőben a szintén harmadosztályos Hajdúböszörményi TE verte a szatmári legényeket.

Szombaton a négy szatmárival (Ludescher, Tempfli, Marius Pop, Roszel) felálló NB 3-as cigándiak a szünet utáni első percekben találtak be az Olimpia kapujába, és mint a végén kiderült, ez elég volt a végső sikerhez. Vasárnap délután a hajdúböszörményiek elleni kisvárdai meccs a papírforma szerint indult, ugyanis Villand vezetést szerzett a „sárga–kékeknek”. Emellett legalább féltucat helyzetet hagytak ki a szatmáriak, a szünet után viszont egyenlíteni tudott a magyarországi együttes, a 75. percben pedig a vezetést is átvették, és ez maradt a végeredmény is.

„Kiütött az edzőtábori fáradság. Elsősorban a helyzetkihasználás térén volt észlelhető, ugyanis a koncentráció hiány miatt rengeteg ziccer maradt ki. Most az eredményen nincs értelme keseregni, látjuk, hogy kell dolgozni a csapatjátékon, ezt kell korrigálni a bajnokság rajtjáig” – értékelt Csik Tibi.

Az Olimpia FC szerdán reggel Nagybányára utazik, ahol a harmadosztályban újonc FC Maramureş lesz a felkészülési ellenfél. A két együttes múlt hét szerdán Aknasugatagon, az egyhetes edzőtábor idején már megmérkőzött, akkor 1–1 lett a meccs végeredménye. Szombaton 10 órától Csengerben, a negyedosztályos Sportegyesület focicsatával, 18 órától pedig Pusztadarócon, a Cigand SÉ-vel meccsel majd az Olimpia FC.