Négy szettben verték Kolozsvárt a röplabdázó lányok

2015.02.04 - 21:28

Nehéz első három játszma után a negyediket szettet simán nyerte a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata szerdán délután, a sereghajtó Kolozsvári CSU elleni hazai bajnoki mérkőzésen.

A várakozásoknak megfelelően nagyon nehéz mérkőzése volt szerdán a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapatának, mindazok ellenére, hogy az élvonal sereghajtója, a Kolozsvári CSU volt az ellenfél a Both Katalin Sportteremben.

Az „egyetemisták” az első szettben 10:5-ről fordítottak 13:14-re, majd 21:18-ról is megszorongatták Adrian Pricop edző tanítványait. A VSK mégis behúzta az első felvonást, 25:23-ra nyertek, de ez sokat kiszedhetett belőlük, mert a második szettben végig „futni kellett” az eredmény után. 10:13-tól ráadásul már remény sem maradt, hogy a VSK megszorongassa ellenfelét, amely kiegyenlített a 17:25-ös szett végén.

Úgy tűnt, csak egy kisiklás volt a második felvonás teljesítménye, ugyanis a harmadik szettet egy 6-0-s sorozattal kezdték a lányok, majd 20:15-ig sikerült tisztes távolságra tartani a kolozsváriakat. Azonban Alex Ariton kiváló szervái visszahozták a CSU-t és 20:22-re át is vették a vezetést. A közönségben „megállt az ütő”, de a lányok összekapták magukat, fordítottak és Alexis Matthews bombaerős leütésével megnyerték a szettet (25:23).

A negyedik játszma sem kezdődött jól a VSK-nak, 7:7-ig a kincses város együttese vezetett. Innen fordítottak a lányok, 15:10-re elhúztak és a végéig már nem volt megállás, Alexandra Mişca meccslabdájával (25:17) pedig 3-1-re nyert a szatmári alakulat.

Szombaton újabb nehéz bajnoki vár a VSK-ra, amelyet egy hosszú utazás előz meg, ugyanis Craiován, a táblázat 10. helyén álló SCM fogadja a hetedik pozícióban tanyázó szatmáriakat.