Belföld

Négy romániai koronavírusos beteget szállítottak át szombaton külföldi kórházakba

Fotó: Agerpres
2021.11.06 - 15:02
Szombaton négy súlyos állapotban lévő romániai koronavírusos beteget szállítottak át külföldi kórházakba, tájékoztatott az egészségügyi minisztérium.

Két pácienst Bukarestben kezeltek eddig, állapotuk kritikus, de stabil. Őket dániai kórházakba vitték át.

A két másik páciens közül egyiket Kolozsváron, a másikat Marosludason kezelték, az ő állapotuk is kritikus, de stabil. Őket Csehországba vitték.

A betegeket a román légierő betegszállítás céljára átalakított és felszerelt gépeivel vitték külföldre.

Korábban a védelmi tárca is tájékoztatott arról, hogy két súlyos állapotban lévő romániai koronavírusos beteget szombat délelőtt átvittek Dániába egy katonai repülővel. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Igazolt hantavírus-fertőzés Romániában

A hétvégén igazolták a laborvizsgálatok a hantavírus jelenlété az aradi kórházban kezelt betegnél.
Szatmár megye

271 szabad állás az Európai Gazdasági Térségben

Elsősorban szakmunkásokat keresnek nyugaton.
Külföld

A hadiállapot ellenére elmehetnek a fiatalok

Az ukrán kormány engedélyezte a 18 és 22 év közötti férfiak szabad kiutazását az országból. Eddig 18 év volt a felső korhatár a férfiak szabad kiutazására.