Négy ob-érem a szatmári birkózóknak

2013.06.03 - 14:19

Jól szerepeltek a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate sportolói a kötöttfogású birkózás 18 éven aluliak egyéni országos bajnokságán: a Szabó Ferenc, Tudor Barbul edzőpáros tanítványai két ezüst– és két bronzéremmel tértek haza Mangaliáról.

A 76 kilogrammosok versenyében Szabó Krisztián állhatott a dobogó második fokára, míg a 85 kilogrammos súlycsoportban Patric Moroz lett a második. A 42 kilogrammosok között Sabinel Lobonţ szerzett bronzérmet, Cătălin Dângă pedig az első nyolc között zárt, míg a 100 kilogrammosok megmérettetésén Berei Lénárd zárt a harmadik helyen. Mădălin Bulgăr, Ovidiu Lăpuşte és Pék Sándor ezúttal nem jutottak el a főtábláig, mindezek ellenére, az eredmények összesítését követően, a szatmári egyesület lett a harmadik legjobb klub a bajnokság végén.

Tudor Barbul lapunknak elmondta, Szabó Krisztián, Patric Moroz és Berei Lénárd kedden Piatra Neamţra utaznak, ahol a korosztályos válogatottal fognak készülni a három hét múlva esedékes montenegrói Európa–bajnokságra. Ezen a hétvégén, nyolc szatmári birkózó Torinoba utazik, ahol egy nemzetközi tornán lépnek majd a szőnyegre.