Négy között a Sepsi OSK

2021.12.02 - 23:10

A 2020-as torna döntőse kedden Ploieşti-en verte Chindia Târgoviştét, és várhatja a folytatást az elődöntőben.
Közel volt a továbbjutáshoz a második vonalbeli Politehnica Temesvár, 120 perc játékidő után ugyanis 0–0 volt állás az első osztályos Campionii FC Argeş elleni mérkőzésen. Így a 11-es rúgások döntöttek, ahol a piteștiek hibátlanok voltak, míg a bánságiak közül Claudiu Pamfile lövése a kapufán csattant, és ez elég volt az ellenfélnek a továbbjutáshoz.
A másik Liga 2-es csapat, a Fotbal Club Buzău is kiesett: a 2017-es döntő győztese, a Voluntari a második félidőben, egy büntetőből szerzett góllal nyert, és jutott a legjobb négy közé.
Végül továbbjutott a címvédő Universitatea Craiova is, amely csütörtök este az eddig állva maradt Liga 3-as ACSO Filiaşi együttest búcsúztatta.
Az elődöntő sorsolását a következő hetekben rendezi majd a román szövetség, az első mérkőzéseket pedig április 20-án, a visszavágót pedig május 11-én rendezik.

LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA, NEGYEDDÖNTŐ

Chindia Târgovişte – Sepsi OSK 1–2 (0–2)
G.: Daniel Popa 72., illetve Tiberiu Căpuşă 35. (öngól), Cristian Bărbuţ 40..

AS Fotbal Club Buzău – FC Voluntari 0–1 (0–0)
G.: Cosmin Achim 56. (11-esből).

Politehnica Temesvár – Campionii FC Argeş 0–0 (11-es rúgások után 4–5)

ACSO Filiaşi – Universitatea Craiova (0–2)
G.: Elvir Koljić 24., Andrei Ivan 29., Gustavo di Mauro Vagenin 63.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.