Négy érem az U16-os Balkán-bajnokságról

2015.12.15 - 08:35

Újabb érmekkel zárta az évet a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate Heracle SK birkózócsapata, hiszen a Tudor Barbul, Szabó Ferenc edzőpáros legényeit négyszer szólították dobogóra a vajdasági Zenta településen rendezett U16-os Balkán-bajnokságon.

A tíz fős román válogatottat egyébként hét szatmári srác alkotta. Közülük Raul Oros (32 kg) és Marian Zaha (38 kg) ezüstérmet szereztek, Matei Suciu (38 kg) és Andrei Buzilă (55 kg) pedig a harmadik helyen zártak. Raul Zarzu (42 kg) a 4., Andrei Barbul (66 kg) az 5., Rareș Dumitraș (73 kg) pedig az első nyolcban zárt. Emellett a román válogatott további három érmet szerzett.

„Ismét bebizonyosodott, hogy egy nagyon jó birkózó generáció nő fel Szatmáron. Nagyon erős volt a mezőny, de csak a Moldovai Köztársaság és Törökország előzött meg minket az éremtáblázatban” — mondta Barbul.