Negatív csúcsot állítottak be a csapatok

2021.02.23 - 09:35

A három éllovas, a FCSB, a CFR és a Craiova egyaránt 1–0-ra nyert, míg a FC Argeş a kiesőhelyen álló Voluntarit is legyőzte. A pitești-i alakulat 11 mérkőzés óta veretlen a Liga 1-ben, ebből 5 találkozót megnyert, így kilenc forduló alatt a táblázat utolsó helyéről a 7. pozícióig kapaszkodott fel.
Három mérkőzésen gól sem született, igaz, a 24. forduló zárómeccsét, a FC Viitorul – Politehnica Iași találkozót be sem tudták fejezni: a Konstancára leereszkedő sűrű köd miatt nem lehetett folytatni a meccset. A román liga döntése értelmében kedden délután folyttják az összecsapást 0–0-s állásról és a 69. perctől.
0–0-t játszott a Sepsi OSK is, amely így már a sorozatban a 6. mérkőzésén ikszel. Igaz, ezzel együtt a táblázat 4. helyén áll, de tíz pont a hátránya a harmadik Univeristatea Craiova mögött. Az olténiai alakulat ugyanis győzni tudott odahaza a nagyszebeni vendégek ellen, így 10 mérkőzés óta veretlenek a Liga 1-ben, ráadásul az utóbbi négy bajnoki meccsen gólt sem kaptak.
A Craiova így tartja a négy pontos hátrányát az egyaránt 51 pontos CFR és FCSB mögött. A kincses város címvédő csapata Szászmedgyesen győzött Billel Omrani góljával. Így a 27 éves francia csatárnak egy több mint egy éves negatív sorozata szűnt meg, ugyanis 2019. december elseje óta nem rúgott gólt a Liga 1-ben.
Három, rúgott gól nélküli vereség után először nyert a FCSB is: a Târgoviște elleni győzelemmel a fővárosi kirakatcsapat az első helyét is meg tudta őrizni a tabellán.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 24. FORDULÓ

FC Voluntari – FC Argeş 0–1 (0–1)
G.: Cephas Malele 17.

Universitatea Craiova – AFC Hermannstadt 1–0 (1–0)
G.: Alexandru Cicâldău (33).

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Academica Clinceni 0–0

FCSB – Chindia Târgoviște 1–0 (1–0)
G.: Darius Olaru (23).

Szászmedgyesi Gaz Metan – Kolozsvári CFR 0–1 (0–0)
G.: Billel Omrani 75.

Astra Giurgiu – FC Dinamo Bukarest 2–0 (2–0)
G.: Valentin Gheorghe 36., Albert Stahl 41.

Aradi UTA – FC Botoşani 0–0

FC Viitorul – Politehnica Iași 0–0 (a sűrű köd miatt félbeszakadt a 69. percben)

1. FCSB    24    16    3    5    49–21    51
2. Kolozsváro CFR    24    15    6    3    31–12    51
3. Universitatea Craiova    24    13    8    3    28–13    47
4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK    24    8    13    3    37–24    37
5. FC Botoşani    24    10    7    7    35–29    37
6. Academica Clinceni    24    8    11    5    22–20    35
7. FC Argeş    24    7    9    8    24–28    30
8. Aradi UTA    24    7    9    8    22–31    30