NB 1: Ikszeltek a dobogósok, kiesőhelyre csúszott a Loki

2020.06.11 - 14:59

A hajrában egy pontrúgást követően úgy tűnt, hogy Haratyin eldöntötte a három pont sorsát (0–2), de 92. percben büntetőből szépített a Paks, majd a ráadás utolsó percében a csereként beállt Sajbán egy jobb oldali beadásból egyenlített, így pontot tudott menteni hazai pályán a tolnai alakulat.

Ezzel öt körrel a vége előtt maradt a 9 pontos különbség az FTC és a második helyezett MOL Fehérvár között, ugyanis a szatmári Rus Adriánt ismét nélkülöző székesfehérváriak ikszeltek a kupagyőztes Honvéd otthonában.

A hétközi fordulóban a Puskás Akadémia otthon legyőzte a már kiesett Kaposvárt, ezzel feljött a negyedik helyre, és három pontra megközelítette a Mezőkövesdet. A borsodiaknak ugyanis Kisvárdán folytatódott a negatív szériája, a sárga-kékek ugyanis csak egy pontot tudtak elhozni a szabolcsi városból. A Kisvárda keretében egyébként végig játszott a szatmári Cornel Ene, míg Claudiu Bumbár súlyosnak tűnő sérülés miatt már a 17. percben le kellett cserélje Bódog Tamás vezetőedző.

2. MOL Fehérvár FC 28        16        7          5          50–24  55

3. Mezőkövesd Zsóry FC       28        13        7          8          38–25  46

4. Puskás Akadémia FC         28        11        10        7          42–35  43

5. Diósgyőri VTK      28        12        5          11        37–37  41

6. Budapest Honvéd   28        10        8          10        29–35  38

7. Kisvárda Master Good       28        10        5          13        37–39  35

8. Újpest FC   28        10        5          13        35–40  35

9. Zalaegerszeg TE FC          28        9          8          11        43–38  35

10. Paksi FC   28        9          6          13        34–44  33

11. Debreceni VSC    28        9          4          15        40–53  31

12. Kaposvári Rákóczi FC     28        3          2          23        21–66  11

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.

A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi

A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.

Rus nélkül kezdődik az NB 1

A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.