Belföld

Narancssárga viharriasztást adtak ki 18 megyére

2021.08.17 - 08:40
Narancssárga riasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 18 megyéjére a várható viharok és felhőszakadás miatt.

Az előrejelzések szerint kedden 14 órától szerda 5 óráig Erdélyben, Máramarosban, Moldva északi felében és a hegyekben viharos erejű szélre, helyenként 70-90 km/órás széllökésekre, felhőszakadásra, villámlásra és akár jégesőre is számítani lehet. A lehulló csapadék mennyisére meghaladja a 30-40, elszórtan az 50-60 litert négyzetméterenként.

A másodfokú riasztás Máramaros, Beszterce-Naszód, Suceava, Botoşani, Maros, Hargita, Neamţ, Iaşi, Szeben, Fehér és Brassó megye egész területére, valamint Kolozs, Bákó, Kovászna, Argeş, Vâlcea, Gorj és Hunyad megye egy részére vonatkozik.

Ugyanakkor szerda 10 óráig hasonló időjárásra figyelmeztető sárga riasztás érvényes a nyugati és az északnyugati megyékre.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.