Nagyváradon nyert az Olimpia

2014.08.10 - 13:15

Egy tizenegyes döntött szombat délben Nagyváradon a két másodosztályos együttes, a házigazda FC Bihor és a Szatmárnémeti FC Olimpia barátságos találkozóján.

Ezzel a találattal nyert a szatmári együttes, habár az utolsó félórát emberhátrányban játszotta Bălău kiállítása után.

A találkozó első háromnegyed órája kiegyenlített volt. Az első veszélyesebb helyzet a vendégek előtt adódott, azonban Boştină lövését Fildan nyújtózva védeni tudott. Később Gavrilescu lépett meg és csak a kapus tudta megállítani, szabálytalanul. Tizenegyest ítélt a játékvezető, amit Bujor értékesített.

A második félidőben Cosmind Bodea vezetőedző több cserét is véghez vitt, így a bihariak átvették az irányítást. Gólt azonban nem sikerült szerezniük, ehhez elsősorban Anca–Trip parádés védéseire is szükség volt. Nem biztos, hogy a szatmáriak hálóőre segíteni tudott volna a 68. percben, amikor az ellenfél egyedül törhetett volna a kapura, azonban Bălău lerántotta a váradit. A sportszerűtlen megmozdulásért azonnal kiállította Florin Marcu sípmester, viszont a megítélt szabadrúgásból (sem) született bihari gól.

„Jó meccs volt, örülök, hogy ismét sikerült nyerni – kezdte az értékelést Ioan „Lulu” Dragomir, az Olimpia másodedzője. – Kielégítő volt a csapatunk teljesítménye, láthattuk, hogy kell még dolgoni a játék minőségén. Még lesz 2–3 felkészülési meccsünk, utána vonalat húzunk és levonjuk a következtetéseket” – tette hozzá a tréner, majd elmondta, szerdán az Olimpia látja vendégül a nagyváradiakat.