Nagyváradon is dobogón a Royal Dance Club sporttáncosai

2012.11.07 - 15:47

Két arany- és öt ezüstéremmel tértek haza Nagyváradról, a 7. Varadium Dance Festival nemzetközi sporttánc-versenyről a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói.

A megmérettetésen mintegy hatszáz páros lépett táncparkettre, őket többek között Ovidiu Ignat osztályzót, a szatmári egyesület edzőjét ugyanis bíróként hívtak meg Nagyváradra. A Mihnea Opre, Iulia Chereji kettős a 10–11 évesek E-osztályos versenyét nyerte meg, míg a Filip Sălişcan, Luiza Jurcuţ páros a 12–13 évesek E-osztályos megmérettetésén bizonyult a legjobbnak.

Második helyen zártak a Maskulik Dávid, Iris Roatiş (14–15 évesek, D-osztály), a Tőkés Alex (Gyergyószentmiklósi Regal), Oana Bumba (12–13 éves, E-osztály), a Raul Popa (Nagyváradi Stelele Dansului), Silvia Savianu (14–15 évesek, Open Basic Latino), a Horváth Márk, Larisa Botiş (6–9 évesek, hobby kategória) és az Oláh Raul, Andraa Cotan (12–15 évesek, tánciskola) párosok.

Negyedikek lettek kategóriájukban az Eduard Ignat, Nyiki Nadia kettős (10–11 évsek, Open Latino) és Bicsi Hanna (7–9 évesek, női egyéni), míg a Koskocsák Raul, Valentina Pop duó (16–35 évesek, Open Basic Latino) és a Ciprian Mariţa, Ana-Maria Dan kettős (10–11 évesek, Open Standar) pedig az ötödik pozícióban zártak. Utóbbiak a D-osztályos kategóriában is döntősök voltak, végül a hatodik helyen zártak.

Edzők: Ovidiu Ignat , Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure.

Fotó: Szatmárnémeti Royal Dance Club