Nagyon távol a döntőtől az SZVSK

2022.04.08 - 21:05

Olyan helyzetbe sodorta magát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amiből már csoda lenne, ha ki tudna lábalni: az FCC Baschet Arad megnyerte pénteken az elődöntő második szatmári meccsét is, így fél lábbal már a döntőbe érezheti magát.
Pénteken is nagy lendülettel kezdett a két csapat, de a csütörtökihez viszonyítva jobban indított az SZVSK és majdnem végig vezette az első negyedet. A 4. percben Brankica Hadzovics fordított, majd Teodora Manea szabaddobásai három pontot tettek a két csapat közé (8–11), de a következő két perc 6–0-s sorozatával már a hazaiak vezettek hárommal (14–11), majd a 8. percben hét pont volt az előny ide (20–13). Bogdan Bulj edző időkérése után csak egy pontot tudott faragni hátrányából az Arad, így 26–20-ről kezdődött a második negyed.
Dora Ardelean és Taylor Sparkle bosszantó hibái két pontra hozták fel az ellenfelet a 13. percig (30–28), ami Miguel Lopezt késztette arra, hogy időt kérjen. Sikerült kis rendet tenni a fejekbe, így a 16. percben kilenc pontra nőtt a szatmári fór (37–28) – természetesen következett az aradi időkérés, és a vendégek lassú felzárkózása. Három pontra apadt az SZVSK előnye a szünetig, így a második félidő 45–42-es állásról kezdődött.
A hosszú pihenő nem tett jót a szatmáriaknak, hiszen a vendégeknek elég volt egy perc, hogy átvegyék a vezetést (45–46). Nem talált magára Lopez csapata, de szerencsére az ellenfél sem brillírozott, percekig dobásokig sem jutottak a lányok. A 17. percben 57–53-ról 59–61-re fordított Arad, és a két pont fórt az utolsó negyedre is meg tudta őrizni (61–63).
5–0-lal indította a záró tíz percet az SZVSK (66–63), de Bulj ismét jól időzített, és időkérése elvágta a hazaiak lendületét (66–66, 34. perc). Újabb nehéz percek következtek, amikor halmozták a hibákat a játékosok, másfél perccel a vége előtt, 73–70-es állásnál pedig újabb aradi időkérés szakította meg a meccset – természetesen jókor, mert fél perccel a vége előtt már náluk volt a két pont fór (73–75). Lopez időt kért, de Sparkle nem talált be távolról, Szmutku Renáta még ismételhetett, de ő sem tudott csodát tenni. Túloldalt Andreona Keys viszont két szabaddobást is értékesített, így az aradiak megérdemelten nyerték meg a második szatmári meccset is.
Folytatás hétfő este Aradon, és Bulj csapatának elég egy győzelem is, hogy bejusson a döntőbe.

NŐI KOSÁRLABDA, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet Arad 73–77 (26:20, 19:22, 16:21, 12:14)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (12/3/4), Dora Ardelean (7/5/5), Sparkle Taylor (31/9/1), Biszák Boglárka (7/3/2), Stephanie Kostowicz (12/11/1) – Szmutku Renáta, Fodor Márta, Katarina Vuckovic (4/6/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tereza Vitulova (16/3/0), Andreona Keys (19/7/4), Teodora Manea (4/1/0), Laura Vaida (7/5/0), Brankica Hadzovic (13/5/3) – Shereen Sutherland, Andreea Fleșer, Veatriki Akathiotou (9/2/4), Nicoleta Ghiță (9/4/0). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Összesítésben: 0–2

3. mérkőzés: április 11., 19.00 óra

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.