Belföld

Nagyon dívik a betétdíjas rendszer!

2024.06.18 - 14:53
A Reveal Marketing Research felmérésének kedden közzétett adatai szerint a lakosság 70 százaléka valamennyi SGR-jelzéssel ellátott italcsomagolást visszavált, 19 százalékuk pedig csak egy részét.

A közvélemény-kutatásból kiderül az is, hogy a romániaiak kevesebb mint fele (45 százaléka) elégedett a betétdíjas visszaváltási rendszer működésével, 55 százalékuk a visszaváltó pontok számát kevesli.

hirek/2024/aprilis/mukodik-az-50-banis-palackvisszavaltas-returosgr-logo.jpg

A felmérés szerint a 18-24 éves korosztályban a 70 százalékos országos átlagnál kisebb, 59 százalékos azoknak az aránya, akik valamennyi SGR-jelzéssel ellátott italcsomagolást visszaváltanak. Városon 75 százalék, vidéken viszont csak 63 százalék az összes italcsomagolást visszaváltók aránya. Az eltérés magyarázata az, hogy vidéken kisebb a visszaváltó pontok száma.

Időközönként

A közvélemény-kutatásból az is kiderül, hogy ötből két romániait elsősorban a garanciára kifizetett pénz visszaszerzése motiválja az italcsomagolások visszaváltására. A megkérdezettek 42 százaléka hetente egyszer, 29 százaléka hetente két-háromszor, 15 százaléka pedig havonta egyszer váltja vissza az italcsomagolásokat.

A romániaiak a legyakrabban (84 százalék) a pillepalackokat váltják vissza, ezeket követik az üvegpalackok (56 százalék) és a fémdobozok (55 százalék).

Hírszerkesztő

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Jövedelemkiegészítés lett a palackvisszaváltás

Kispénzűek vették észre, hogy elég szép summát lehet összegyűjteni azok nyomán, akik nem törődnek a betétdíjas rendszerrel.
Szatmár megye

SGR betétdíj: tíz megyéből a hatodik

A piacra került újrahasznosítható csomagolóanyagoknak még mindig csak a harmadát vitték vissza a vásárlók a boltokba, pedig már 50 banit érnek a ReturoSGR logóval ellátott palackok, üvegek, vagy aludobozok.
Szatmár megye

Az 50 banis palackvisszaváltás nem karikacsapás

Még nem megy úgy a ReturoSGR néven működő csomagolóanyag-visszaváltás mint a karikacsapás, vannak részei a rendszernek, amelyeket még finomhangolni kell. Működtetőnek, használóknak is szokni kell az újat.