A kisváros történelmi központjában késő délután, 19 órára összesereglett „násznép” előtt kelt egybe Petőfi a pontosan egy évvel ezelőtt megismert szerelmével, Júliával.
Az előadás rendezője és műsorvezetője, Varga Sándor, a szatmárnémeti Harag György Társulat színésze a népes nézőseregnek elmesélte: a történetet a tavalyi előadás folytatásaként kell szemlélni. „Akkor a szerelmesek megismerkedését láthatta a nagyérdemű, most pedig a rá egy évre megtörtént házasságkötés elevenedik meg a szemünk előtt” – hangzott el a műsor felvezetőjében.
Petőfi Sándor (Erdei Máté színész) és Szendrey Júlia (Mester Boglárka) az ünneplők koszorújában (a börvelyi Lápi Lidércek amatőr színtársulat tagjai) vonult be a kastély melletti rendezvénytérre. A násznép és Isten színe előtt örök hűséget fogadtak egymásnak, amelyet a plébános (Azurák Krisztián) áldása kísért. A történet keretét két angyal (Crăciuni Andrea és Richárd) meséje biztosította, akik egyébként a Petőfi és Szendrey története által inspirált Szerelem-tanösvénybe Nagykárolyt is be szeretnék kapcsolni. A projekt a házassághoz, az egymás felé vezető út megtalálásához kíván kapaszkodót nyújtani Böjte Csaba ferences rendi szerzetes ötlete alapján.
Az esemény hangulatát a csíkszeredai Szőcs Lőrincz és zenekara által biztosított cigányzene alapozta meg. A házasságkötési ceremónia alatt a násznépet pogácsával kínálták a koszorúslányok, és aki akart, egy pohár finom bort is üríthetett az ifjú pár egészségére.
A nyitótáncot a Rekettye tánccsoportja jóvoltából csodálhatta meg a közönség. A néptánccsoport műsora betöltötte a központi rendezvénygödröt, a pörgő szoknyák, csattogó csizmák és hangos csujogatások meghozták mindenki kedvét az esti bálhoz.
A friss házasok vezetésével a nászmenet muzsikaszó mellett sétált át az egykori vármegyebál helyszínére. A ma városházaként működő, egykori Aranyszarvas fogadó utcafrontra néző erkélyéről az ifjú párt megszemélyesítő fiatalok egy-egy alkalomhoz illő verset szavaltak el. Az erkély alatt a börvelyi Bekek néptáncegyüttes ropta a táncot, Vadai Zalán, a csíkszeredai Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes hivatásos tagja koreográfiája alapján.
A kulturális műsort követően a bálozni vágyók bevonultak az épületbe. Az est folyamán átadták a Nagykároly és Vidéke kulturális-díjat, amelyet az olvasói szavazatok alapján idén Veress Anikó vehetett kézbe.
Végh Balázs