Nagykárolyban az erősemberek

2014.08.08 - 08:50

Moldáv fiatalember bizonyult a legerősebbnek az AugusztFeszt rendezvénysorozat keretében rendezett Erősemberek versenyén. Tizenegy izomkolosszus mérkőzött meg a nagykárolyi strandon.

Igazi nemzetközi mezőny alakult ki a Nagykárolyi Termál Strandon megrendezett Erősemberek versenyén. Az AugusztFeszt rendezvénysorozat programjai közé illesztett rendezvény nagy érdeklődés mellett zajlott, s a közönség kedvét a hirtelen jött zápor sem rontotta el. A versenyben megmérkőztek egymással a brassói Silviu Udrea (22 éves, 131 kg, 193 cm magas), a bukaresti Ramon Casagranda (26 éves, 93 kg, 178 cm) és Vlad Leahu (19 éves, 115 kg, 180 cm), a kisinyovi Sergiu Mirsenco (30 éves, 121 kg, 198 cm), a kisjenői Vadim Smoleac (45 éves, 106 kg) és Iulian Godea (20 éves, 102 kg), a nagykárolyi Pete–Komáromy Gergő (26 éves, 100 kg, 187 cm), a mérki Csekk Sándor (34 éves, 130 kg), Lekli Tibor (27 éves, 140 kg) és Szűcs Sándor (53 éves, 105 kg), illetve a szinérváraljai Gabriel Chiş (25 éves, 119 kg, 183 cm).

A Nagykárolyi Kulturális és Sportigazgatóság, a Nagykárolyi Művelődési Központ, valamint a Fit Force Egyesület és a strand üzemeltetői által hagyományosan megszervezett regionális erősember–versenyen komoly zsűri mérlegelte a izomkolosszusok produkcióit. A zsűrit Augustin Nergean, Adrian Nemeş, Adrian Paşca, Călin Pavel alkották, míg Daniel Mureşan, Cortean Sándor, Ciprian Oneţ, Lucian Mitraşca bíróként működött közre.

A sportolók a verseny végére igencsak elfáradtak, azonban mindez nem rontotta a program hangulatát. A közönség hangosan, folyamatosan biztatta a versenyzőket. A résztvevők mindegyike kapott oklevelet és érmet, a képzeletbeli dobogó második fokára pontegyenlőség okán két versenyző, Silviu Udrea és Vlad Leahu állhatott fel (ők egyenként 1000 lejt nyertek), míg az idei bajnok az óriási moldáv Sergiu Mirsenco lett (ő 2000 lejt nyert).