Nagybányán készültek a VSK kézilabdázói

2014.03.13 - 14:19

Vasárnap bajnoki rangadó–mérkőzést játszanak a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdázói.

Húsz gólos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata Nagybányán, az élvonalbeli Minaur ellen játszott tegnapi felkészülési mérkőzésen. Nicolae Istrate edző szerint azonban az eredmény ezen a találkozón kevésbé számított, ugyanis a legénysége játékerejét akarta lemérni egy erős csapattal szemben. Csak az első félidő volt kielégítő ebben a tekintetben, amikor az alapcsapatot küldte a pályára. Pogyină – Ungar, Jurj, Morar, Clipea, Pop A., Mateş felállásban a VSK a 25. percig vezetett még három góllal is (10–13, 11–14), de a végén fordított a Minaur és 20–17-es vezetéssel kezdhette a második félidőt. Ekkor Istrate is többet cserélt, játszatta cseréit (Erdős – Tătar, Tărătan, Ciaca, Mureşan, Varga, Pop R., Santeiu), de ők gyengén teljesítettek, végül 45–25-re győzött a Minaur.

„Ha a vasárnapi bajnokin úgy játszunk, ahogy ma az első félidőben, akkor nem lehet gond a győzelem” – mondta Istrate, utalva arra, hogy a VSK vasárnap 11 órától az A–osztály B csoportjának 17. fordulójában a HC Argeş Piteşti-et fogadja a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben. Ezen a mérkőzésen egyébként kérdéses még a sérült Chira és Cioroiu játéka. A kapus tegnap néhány percet beállt a nagybányai meccsen, de Istrate nem akarta erőltetni a játékát.

A vasárnapi bajnoki mérkőzést a Marius Fascu, Aurel Moldoveanu temesvári, aradi bírópáros fogja irányítani.