Nagybányán játszanak a kézilabdázó legények

2015.09.26 - 08:24

A férfi kézilabda A-osztály 4. fordulójának mérkőzésén a Szatmárnémeti VSK a Nagybányai Academia de Handbal Minaur együttes vendége lesz szombat délután.

Nicolae Istrate edző legénységének van törleszteni valója a máramarosi település csapatával szemben, ugyanis a nyári felkészülés idején Nagybányán, egy torna döntőjében vesztett a VSK a kézisulisok elleni meccsen. Az Academia egyébként a bajnokságban is jól kezdett és két „testhez álló” ellenfelet vert az első két fordulóban: 33–29 a Temesvári Poli II otthonában és 30–28 hazai pályán, a Segesvári HCM-vel. Az elmúlt hétvégén Brassóban játszott döntetlent a máramarosi alakulat, így 7 ponttal a B-csoport harmadik helyét foglalja el.

A Kolozsvári U és a Segesvári CNE elleni hazai sikereknek köszönhetően a VSK követi az Academiát a tabellán, viszont Istrate csapatában vannak rutinos játékosok, akik az idénybeli harmadik győzelem felé vezethetik a csapatot, ezzel a táblázatban is feljebb kapaszkodhatna a VSK.

A szombati nagybányai AHM – VSK találkozó 15 órakor kezdődik a Lascăr Pană Sportcsarnokban, ahol másnap este az első számú helyi fiúcsapat a Bajnokok Ligája mérkőzésen fogadja majd a Motor Zaporozsje együttest.