Nagybányai sikerrel kezdtek a fiúk

2013.09.22 - 15:13

33–31-re győzött Nagybányán az Extrem otthonában a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata, a másodosztály B csoportjának idénynyitó meccsén. A következő fordulóban Segesváron jtászik a VSK.

Győzelemmel kezdte az A–osztályos bajnokság 2013/14-es idényét a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–együttese: Nicolae Istrate edző legénysége 33–31-re verte Nagybányán a vendéglátó Extrem csapatát.

A „piros–fehérek” az első perctől kezükbe vették az irányítást, és végig vezettek az eredményjelző tabellán. A szünetben hat gól volt a VSK előnye (19–13) és úgy tűnt, hogy sétagalopp lesz a második félidő, ráadásul a 45. percben 28–21-es VSK–vezetést mutatott a tabella. Kissé korán dőlt hátra Istrate csapata, ugyanis a támadásban elkövetett gyermeteg hibákat azonnal büntette a máramarosi együttes. Hat perccel a vége előtt 30–30-ra jött fel az Extrem, majd fél perccel később átvehette volna a vezetést is, de Cioroiu a legjobbkor szedte össze magát, és hétméterest védett. Magukhoz tértek a szatmári legények és a következő három percben bebiztosították a győzelmet. Bár a nagybányaiaké volt a találkozó utolsó találata, a VSK–siker innen már nem forgott kockán.

„Egy győztes meccs után általában elégedett az edző. Viszont nagyon sok hibával játszottunk, főleg az utolsó negyed órában. Ez akár az idénykezdési drukk számlájára is írható, de kértem a fiúkat, ezt most felejtsék el, hiszen fontos a csapat moráljának a győztes idénykezdés. Ez többé–kevésbé sikerült” – nyilatkozta lapunknak a mérkőzés után Istrate.

A VSK a következő fordulóban is idegenben lép pályára, a Segesvári CSS vendége lesz. „Azt a meccset is nyernünk kell” – tette hozzá a kézilabdacsapat szakvezetője.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 1. forduló

Nagybányai Extrem – Szatmárnémeti VSK 31–33 (13–19)

VSK: Cioroiu 9 védés (ebből 1 hétméteres), Pogyină 11 – Ungar 7 gól, Morar 5 (ebből 1 hétméteres, kettőt kihagyott), Pop A. 3, Mateş 5, Mureşan 2, Chira 5 (ebből 2 hétméteres), Jurj 6, Pop R..