Belföld

Nagy számú esethez riasztották a hegyimentőket az elmúlt 24 órában

2021.08.08 - 09:48

A Salvamont Facebook-oldalán közzétett vasárnapi bejegyzés szerint szokatlanul nagy számú esethez riasztották őket az elmúlt egy napban. Négy segélyhívás a brassói hegyimentőkhöz érkezett, három-három hívás pedig a zernyesti és a Vatra Dornei-i Salvamonthoz. Riasztották őket Bihar, Brassó, Fehér, Máramaros, Szeben, Bákó, Vrancea és Neamţ megyei esetekhez is.

A Salvamont mentőakciói nyomán 15 személyt szállították kórházba sérülésekkel, és egy halálesetet is történt. A hegyimentőket tanácsokért és a hegyvidéki turisztikai útvonalakkal kapcsolatos információkért is megkeresték a turisták, összesen 55 ilyen hívást kaptak az elmúlt 24 órában. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Megtalálták az egy hete a hegyekben bolyongó menekültet

Egy hétig bolyongott a máramarosi hegyekben egy ukrajnai férfi; helikopter segítségével találták meg.
Belföld

Mentőakció a Bucsecsben: három versenyző zuhant szakadékba

Bucsecs-hegység: többen megsérültek egy verseny résztvevői közül, hárman szakadékba estek;mentésük folyamatban van.
Szatmár megye

Bergwacht – német hegyimentők gyakorlatoztak a Salvamonttal közösen Lunaforráson

Komplex mentési szituációkat modelleztek és oldottak meg – síbalesetekből történő mentési gyakorlatok, hegyi túramentési szimulációk, gyakorlati és elméleti oktatás, technikai bemutatók zajlottak.