Nagy pofont kapott a VSK Târgoviștén

2021.03.22 - 13:32

Óriási meglepetésre vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a CS Municipal Târgoviște elleni bajnoki mérkőzésen, ezzel vélhetően az is eldőlt, hogy Miguel Lopez edző alakulata nem zárhat az alapszakasz táblázatának az élén.
A szatmári együttes képviselői a bírókat hibáztatták, viszont a sok egyéni hiba, illetve a befejezetlen támadások magas száma arra enged következtetni, hogy a VSK kissé félvállról vette az ellenfelét, amely a szombati találkozó előtt csupán nyolc meccset nyert meg, és tízet vesztett el.
Kilenc játékossal ment a dâmbovițai településre a VSK, viszont Adina Pop és Teodora Neagu végig a kispadon ült. Marina Solopova csak vasárnap utazott vissza Litvániából, ugyanis családi tragédia miatt haza kellett mennie, így természetesen ő sem lehetett ott Târgoviștén, hogy segítsen a csapatnak. Erica Coville szezonja befejeződött, miután a Rapid elleni meccsen izomszakadást szenvedett.
Gyakorlatilag két kosaras lányban állt a VSK szombati játéka, Claudia Cuic és Patricia Bright hozták a kötelezőt. Bria Goss gyengén játszott, Kilin Tünde és Alina Podar pedig húzta vissza a csapatot a gyenge teljesítményével. A kispadról semmilyen segítség nem jött, hiszen Carla Popescu a 15 percnyi játékidő alatt kétszer kísérletezett távoli dobással, de egyszer sem talált be. Andreea Huțanu legalább  védekezésben nyújtott némi segítséget a csapatának, de közel 25 percnyi játékidő alatt ő is csak egyszer kísérelt meg kosárra dobást, sikertelenül.
Ami az eredmény alakulását illeti, az első három perc nem vetítette előre mindazt, ami a végén történi fog. Goss, Cuic és Bright pontjaival ugyanis 0–6 volt az állás a meccs elején, viszont egy 10–0-s futással a házigazsák két perc alatt fordítottak (10–6), és innen már nem is volt megállás. A hatodik percben már tíz pont volt közte (19–9), majd tizenkettőre nőtt az első negyed végére (27–15).
Ki gondolta volna? De ezzel eldőlt a meccs. Igaz, voltak bosszantó bírói hibák, amelyek elsősorban a Târgovișténak kedvezett, viszont a Lopez csapatnak így kézben kellett volna tartania a meccset. És úgy tűnt, ez így is fog történi, hiszen Claudia Cuic vezényletével a 15. percben már csak két pont hátrányban volt a VSK (29–27). Még Cătălin Tănase edző idékérése sem vágta el a lendületet, hiszen Bright kosara kiegyenlítette az eredményt (29–29). A szünetig viszont hat pontot visszatett a CSM a két csapat közé (40–34).
A bírói túlkapásokon felmérgelődő szatmáriak nem tudták uralni a játékot, a házigazdák a 24. percig ismét megléptek tizenegy pont távolságra (50–39). Mégis, Claudia Cuic a 29. percben ismét kiegyenlített (50–50), de az utolsó negyedet is mínusz egyről indított a VSK (53–52). A szatmári lány volt az egyetlen harcos a piros-fehéreknél, így a 32. percben is egyenlő volt az állás (55–55), a vezetést viszont nem sikerült átvenni, 70–66-os állásnál megszólalt a mérkőzés végét jelző dudaszó.
Ezen a meccsen, a két csapat játékoskeretét tekintve nem vigasz a VSK-nak, hogy szoros meccsen kapott ki. Egyetlen opció a győzelem lett volna. Az odavágón sem volt sétaglopp a „narancssárgák” legyőzése, de a 68–48-as győzelem közelebb volt a valósághoz.
A táblázatban elfoglalt második hely nem forog kockán – egyelőre. Több ilyen botlás viszont már nem fér bele…

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 20. FORDULÓ

CS Municipal Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 70–66 (27:15, 13:19, 13:18, 17:14).

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Evelina Petrof (5/2/1), Alina Chivu (23/4/2), Larisa Toma (2/2/1), Gabriela Irimia (11/9/3), Ancuța Stoenescu (25/4/6) – Cristina Badi (0/1/0), Anisia Croitoru (2/1/1), Nicoleta Ghiță (2/5/1), Maria Tănase. Vezetőedző: Cătălin Tănase.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (26/9/2), Patricia Bright (26/17/3), Kilin Tünde (3/1/1), Alina Podar (0/2/1), Bria Goss (11/6/4) – Carla Popescu, Andreea Huțanu (0/7/3). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.