Külföld

Nagy Nyári Határtalanul – vetélkedő szatmári diákoknak is

2020.08.14 - 16:20

Az államtikárság az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: második alkalommal hirdetnek online vetélkedőt a Határtalanul program keretében, a tavasszal tartott első versenyen 75 ezer anyaországi és külhoni középiskolás vett részt.

A vetélkedő a www.hatartalanul.net oldalon érhető el, az elődöntő tesztjét augusztus 31-ig tölthetik ki a diákok.

A vetélkedőn osztályok vagy csapatok versenyeznek egymással. Az elődöntőn a fiataloknak 30 feladatot kell megoldaniuk 25 perc alatt. A helyes válaszok száma és a teszt kitöltésére fordított idő alapján alakul ki az elődöntő sorrendje, a legjobbak a döntőbe jutnak - olvasható a közleményben. Hozzátették: a játékosok legjobb eredményeit régiónként értékeli a zsűri.

A döntőt online rendezik. A legjobb anyaországi és külhoni csapatok 300-300 ezer forint összértékű nyereményt vihetnek haza, a nyereménycsomag tanulást segítő eszközöket is tartalmaz. Ezenkívül a száz legjobb kitöltő csapat Határtalanul ajándékcsomagban részesül.

Úgy fogalmaztak: A vetélkedő célja, hogy lehetőséget teremtsenek az anyaországi és külhoni fiataloknak "közös történelmünk és kultúránk mélyebb megismerésére, a nemzeti összetartozás érzésének erősítésére, valamint az egymás közötti kapcsolatok szorosabbra fűzésére".

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Megjelent a Határtalanul program új pályázati kiírása

A programban a hetedik osztályosok korcsoportját jelölték meg célcsoportként.
Vidék

Határtalanul: A nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület

Határtalanul című rovatunk mai kiadásában — amelynek keretein belül Szatmár megyéből elindulva országhatárokat átívelő tevékenységeket mutatunk be — Székely Sárával, a bő három évtizedes múltú nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület vezetőjével beszélgettünk.
Helyi érték

Szatmári civil szervezetek határon átnyúló együttműködése — határtalanul

Rovatunk vendége Szejke Judit, a Borókagyökér Egyesület vezetője, akik közel 10 éves fennállásuk óta számos olyan projekt részesei voltak, amelyek több ország határát túlszárnyalták, céljuk mindig is az új – a hagyományőrzés mellett – barátságok kötése, ápolása volt.