Nagy nemzetközi versenyről hoztak haza érmeket a dzsudokák

2021.06.22 - 08:55

Aranyérmekkel, dobogós és pontszerző helyekkel tértek haza a Budapest Kupa nemzetközi utánpótlásversenyről a Szatmárnémeti Judo Master cselgáncsozói. A régió egyik legnagyobb nemzetközi versenyét egyébként a koronavírus-járvány miatti egy éves kényszerszünet rendezték meg ismét.
Pelcz Attila edző lapunknak elmondta, a két napos megmérettetés első napján 17 ország 835 sportolója lépett tatamira. A négy korcsoportban (U18, U15, U13 és U11) összesen 112 egyesület cselgáncsozója tette próbára felkészültségét az UTE Megyeri úti jégcsarnokában felállított nyolc tatamin. A szatmáriak már az első napon aranyérmet szereztek Bándy Synthya révén, aki a 13 éven aluli korcsoport –45 kilós versenyét nyerte meg. Ugyanitt, a –32 kilósok között a magyar bajnok Timoc Alexia betegség után, közel két hét kihagyás után tért vissza a tatamira, és az 5. helyen zárt.
Alexia másnap viszont kárpótolt, és a 15 évesek –36 kilós súlycsoportjában szerzett bronzérmet. Ugyanitt, a –48 kilósok küzdelmében Bándy vigaszágon elvesztette az első meccsét, így a pontszerző 7. helyen zárt.
A 15 éves fiúknál Baiza Amos (–73 kg) a bronzmeccset vesztette el, így az 5. helyen zárt.
Aranyérmet szerzett a 11 éven aluli fiúk 50 kilós versenyében Mates András, aki ipponnal végig verte a mezőnyt. A –27 kilósoknál Varga Balázs is a döntőig menetelt, végül kikapott Keresztes Vajktól (Rákosmenti SE), így ezüstérmet szerzett.
Ezekkel az eredményekkel, 2 arany-, 1 ezüst-, 1 bronzéremmel, továbbá a 3 ötödik és 1 hetedik helyezéssel a szatmári egyesület a nevező 112 klub közül az előkelő 11. helyen zárt a ponttáblázatban.

Cselgáncs: bajnok lett Iannis Marina

Pitești-en a 12 éven aluli fiúk 42 kilogrammos súlycsoportjában szerzett aranyérmet.

Cselgáncs: aranyérmet szereztek a Balkán-bajnokságra készülők

A szlovákiai Nagymihályon léptek tatamira az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái, akik a június közepén a Balkán-bajnokságon kell majd bizonyítsanak.

Cselgáncs: előkelő helyen két Gergely-tanítvány

Dobogón álltak Gergely Attila tanítványai, Clipa és Grebúr, a május 25. – 26.-i hétvégén, Szatmárnémetiben megrendezett Satu Mare Kupán.