A következő tanévtől hét bölcsőde működik majd Szatmárnémetiben, összesen 290 férőhellyel — tájékoztatott Doina Văsuţ, a SPAS vezetője.
Egyre nagyobb az igény a bölcsődék iránt Szatmárnémetiben, számolt be Doina Văsuţ, a Szatmárnémeti Szociális Gondozói Hivatal (SPAS) vezetője, aki elmondta, hogy ősztől 290 bölcsődei hely lesz a megyeközpontban. „Egyre nagyobb az igény a bölcsődék szolgáltatása iránt, hiszen egyre több anyuka tér vissza a munkahelyére korábban, mint ahogy a gyermeke betöltené a második életévét. Mi igyekszünk az igényeknek megfelelően bővíteni, új helyen létrehozni bölcsődét. Tavaly két új csoportot hoztunk létre, így összesen 30 hellyel bővült a bölcsődei helyek száma. Terveink szerint idén új bölcsődét indítunk, amely a Lucian Blaga sugárúton található egykori 7-es számú napközi helyén üzemel majd. Ezen a környéken eddig nem volt bölcsőde, így a város ezen részét is sikerül majd lefednünk” — fogalmazott az igazgatónő. A Lucian Blaga sugárúton induló új bölcsőde 30 férőhelyes lesz, s a Degeţica elnevezést viseli majd. Az eddigi tapasztalatok szerint májusban lehet majd beiratkozni a bölcsődékbe a SPAS székhelyén (Ilişeşti utca 4. szám), bővebb információkkal a 0261–714195-ös telefonszámon szolgálnak.
Vegyes csoportok működnek
Azok a szülők, akik azon gondolkodnak, hogy beíratják gyermeküket bölcsődébe, nem árt, ha tisztában vannak azzal, hogy Szatmárnémetiben vegyes csoportok működnek, nincs kimondottan román vagy magyar nyelvű bölcsődei csoport. Ezzel a problémával megkerestük Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, aki elmondta, hogy nincs kidolgozva az alkalmazási útmutató a tannyelvek szerinti csoportosításra. „A bölcsődék személyzetét az egészségügyi minisztérium fizeti, az egészségügyi rendszerhez tartoznak. Mi mint önkormányzat biztosítjuk az épületet, a bútorzatot, ám a személyzetről az egészségügyi minisztérium gondoskodik. A személyzet kapcsán mi csak azt mondjuk meg, hány főre van szükségünk, a kiválasztásba nincs beleszólásunk, így nem tudjuk biztosítani, hogy magyar nyelvű személyzete legyen egy bölcsődei csoportnak. Sajnos a tanügyminisztériummal való együttműködés csak az óvodai hálózattal kezdődik, ott már több beleszólásunk van” — fogalmazott az elöljáró, aki elmondta, hogy amennyiben az idei évi költségvetés engedi, tovább bővítik a bölcsődei hálózatot, mivel van igény a szolgáltatás iránt.