Szatmárnémeti

Mureșan, Rodri és Zsiga mesterhármasával először nyert az Olimpia VSK

2023.01.28 - 16:42
Első téli felkészülési mérkőzését nyerte meg a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata. A nagyiklódi és füzesgyarmati vereségek után szombaton, a Dinamo-LPS sportbázis műfüves pályáján 5–0-ra nyert Csik Tibor vezetőedző legénysége a Liga 3-as csoporttárs, Nagykárolyi VSK Victoria ellen.

Ezen a mérkőzésen pályára lépett az Olimpia házi gólkirálya, Gueye Mansour is. A szenegáli csatár az elmúlt napokban tért vissza Szatmárnémetibe, csatlakozott csapattársaihoz, és együtt folytatják a felkészülést egy nagyon nehéz tavaszi szezonra.
A tavaly őszi tizenöt bajnoki mérkőzés után az Olimpia VSK csapata a 10-es csoport második helyét foglalja el. Az éllovas Beszterce-Naszódi Gloriához hasonlóan 32 pontot gyűjtött a bajnokságban, de csupán egységnyi az előnyük a harmadik Nagyváradi FC Bihorral szemben.

Az első tavaszi tétmérkőzésen, március 11-én idegeben, éppen Nagyváradon fog játszani a csapat.
A szombati felkészülési találkozón végig mezőnyfölényben játszott az Olimpia VSK. A hátvéd, Mihăiță Mureșan már az első negyed óra után betalált, majd a spanyol légiós, Hernando Orte Rodrigo „Rodri” növelte kettőre az előnyüket (2–0).
A második félidőben a csereként beálló Zsiga Ervin mesterhármasa állította be az 5–0-s végeredményt, azonban a rutinos középpályás súlyosan megsérült a találkozó utolsó percében. Hátfájdalmai miatt délután orvosi ellátásra szorult.

„Ég és föld volt a mai meccs ahhoz képest, amit eddig mutattak a fiúk. A kritikának megvolt a pozitív válasza. Most meg kell dicsérjem a fiúkat, így kellene hozzáállni minden meccshez” – mondta a szombati találkozó után Csik Tibi, aki bízik abban, hogy Zsiga minél hamarabb folytathatja majd a felkészülést.
A csapat idehaza folytatja az alapozást a tavaszi szezonra, de szombaton, február 4-én Debrecenbe utazik, ahol az NB III Keleti csoportjának ötödik helyén álló egyetemi gárdával, a DEAC ellen játssza majd a következő felkészülési mérkőzést.