Munkás pontok a pokoli hajrá előtt

2022.03.06 - 13:04

Megdolgozott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnokság alapszakaszának 23. fordulójában rendezett mérkőzésen, végül 16 pontos különbséggel legyőzte idehaza a CSM Alexandria csapatát.
Igaz, nem számított könnyű meccsre Miguel Lopez edző legénysége, ugyanis a déli ellenfél a felsőház kiegyensúlyozott csapatai közé tartozik. Viszont azzal ő sem számolt, hogy Mădălin Piperea edző alakulata két perc után nyolc ponttal fog vezetni (0–8). Sparkle Taylor szabaddobás pontjai törték meg a jeget (2–8), viszont ezután még tizenhárom percet kellett várni, míg fordítni tudott az SZVSK. Közben az Alexandria kilenc pontos különbséget is tett a két csapat közé (5. perc, 6–15), nagyobb fór azonban nekik nem jött össze, de az első negyedet behúzták (20–24).
Aztán jött a 15. perc, amikor Katarina Vuckovic duplája végre meghozta a várt fordítást (29–28). Piperea időkéréssel próbálta megtörni az SZVSK lendületét. Viszont nem járt sikerrel a próbálkozás, Miljana Dzombeta és Aikaterina Sotiriou nem hibáztak, és két perc alatt már kilenc pont volt a különbség ide (37–28).
40–32 volt az állás a szünetig, de fordulás után már nem sokkal koncentráltabban játszottak a szatmáriak. A 28. percben viszont még csak tizenhét pont volt az SZVSK-fór (59–42), és nem is nagyon nőtt a továbbiakban az előny. A maximális küldönbség húsz pont volt, amit Vuckovic állított be a 36. percben (81–61), ebből faragott le még négy pontot a végéig az Alexandria (87–71).
Megvan a két pont, és egyben a tizennegyedik idénybeli bajnoki győzelem, viszont az SZVSK-ra pololi program vár márciusban. Az alapszakasz végéig még három forduló van, de emellett négy meccset pótolni kell: így a hátra levő 17 napon hét bajnoki meccset játszik majd, ebből csupán kettőt idehaza. A „menűbe” szerepel a Sepsi-SIC és az Arad elleni derbi is, ami meghatározza majd az első három hely sorrendjét is. Jövő szombaton jön Szatmárra az Arad, március 16-án pedig a Sepsi vendége lez Lopez csapata. Ezen a héten négy mecset játszanak a lányok: kettőt idegenben, kettőt itthon.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 23. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CSM Alexandria 87–71 (20:24, 20:8, 21:17, 26:22)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (11/4/10), Dora Ardelean (3/6/2), Sparkle Taylor (40/9/2), Katarina Vuckovic (18/4/0), Biszák Boglárka (4/2/0) – Szmutku Renáta, Kiara Quinones Noa (0/0/1), Paloma Cucu (6/4/0), Aikaterina Sotiriou (5/2/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Alexandria (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Alexis Pomaika’i Pana (13/3/1), Andreea Mazilu (7/3/1), Mihaela Ileana Burcică (10/0/2), Aleksandra Petrova (5/1/0), Myriam Ackerman (8/4/0) – Raluca Lungu (2/0/0), Cătălina Crăciunescu (9/3/1), Georgiana Voicu (6/3/1), Renee Benally (11/5/2), Ioana Bota (0/2/0), Andreea Horlea. Vezetőedző: Mădălin Piperea.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.