„Most már nehogy kiessünk...”

2016.03.05 - 17:57

Kudarcot vallott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, amely szombaton hazai pályán is kikapott. Az elherdált pontok miatt a rájátszásban a kiesés ellen fognak küzdeni a sárga-kékek, hiszen már csoda révén sem lehet ledolgozni a hátrányt.

Csik Tibor, a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának az edzője is elismerte, a csapata kiszállt a harcból egy play-off helyért, miután az együttes szombaton, hazai pályán, a hosszabbítás utolsó percében kapott ki 3–2-re a Kolozsvári Universitatea csapatától.

A vendégek minden téren oktattak szombaton. A csapatot mintegy 200 fős szurkolótábor kísérte el, akik remek hangulatot teremtettek az Olimpia Stadionban, leiskolázták a szatmári ultrákat (akik körülbelül ötvenen voltak). A pályán pedig a kolozsvári ificsapat is jobban játszott, sokkal veszélyesebb volt az ellenfél kapujára. Igaz, a szombati találkozó első nagy helyzete a hazaiaké volt, amikor a 8. percben a 28 éves Buhăescu ajtó-ablak helyzetből nem tudta becsapni lövésével Bolboaşát. Tíz perccel később viszont a hat évvel fiatalabb Ursu megmutatta a rutinos csatárnak, hogyan kell hasonló helyzetből gólt rúgni: a kolozsváriak csatára remek indítást kapott és a védők mögé kerülve, ziccerből kilőtte Băican kapuját (0–1). A bekapott gól elvágta azt a kis lendületet is, amellyel megkezdte a mérkőzést az Oli, így a legjobb pillanatok akkor voltak, amikor perceken keresztül egy kóbor kutyát próbáltak lekergetni a játéktérről.

A szünet előtt Ursu duplázott: a 22 éves játékos előbb elfektetett két szatmári játékost, majd nyolc méterről zavartalanul rúghatta a labdát a hazaiak kapujába (0–2).

A fordulás után határozottabban állt fel a pályára az Olimpia, így az 52. percben sikerült lefaragni a hátrányból: Brata bal oldali szöglete után Buhăescu csúsztatott a kapu elé a rövid sarokról, a labda Tătaru elé került, aki laposan lőtt a kolozsvári kapuba (1–2). Az egyenlítésre viszont egy fél órát kellett várni: egy visszafordított labda üresen találta Mărkuşt a szatmári támadás bal oldalán, aki nem kegyelmezett, és visszahozta a reményeket a szatmári táborba (2–2).

Viszont a győztes gól abba a kapuba született, amelyet be kellett volna „zárni” az utolsó sípszóig: egy szögletet követően Vojtus a szatmári 16-oson belül emelkedett mindenki főlé és fejelt pipára, esélyt sem adva Băicannak a védésre (2–3).

A szatmári nézők csalódtak a csapatban, míg a kolozsváriak hosszan ünnepelték a megérdemelt sikert. Az Universitatea ugyanis már öt hónapja nem tudja fizetni játékosait, csütörtökön talán a csődeljárás is elindul a klub ellen, a játékoskeretet pedig 21–22 éves srácok alkotják. Így nem csoda, hogy az újságírók megtapsolták Mihai Teját, a kolozsváriak edzőjét, amikor a találkozó után bejött a sajtószobába. „Örülünk ennek a sikernek, de a gondjaink ezzel nem rendeződtek — kezdte mondanivalóját az U szakvezetője. — Köszönöm a jóistennek, hogy ma (szombat — szerk. megj.) győzni tudtunk. Gratulálok a fiúknak, akik példásan küzdöttek ma egy erős csapattal szemben. Sajnos a második félidőben már nem volt ugyanaz a lendület. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyerünk, mert uraltuk a mérkőzést. Nem lettem volna megelégedve a döntetlennel, hiszen a fiúk szépen játszottak” — értékelt Teja.

Csik Tibi elkeseredve mondta, hogy már letett arról, hogy csapata elcsípje az első hat hely egyikét, így új célt kell kitűzni: nehogy kiessen a csapat a másodosztályból. „Ki kell mondani: viszlát play-off. Most már csak arra kell vigyázzunk, nehogy kiessünk. Nagyon el vagyok keseredve, hiszen úgy érzem, cserben hagytak rutinos játékosok, akiktől sokkal többet vártam. Úgy tűnik, hogy nem egy csónakban evezünk. Most már azt is elismerem, hogy túlzott volt az optimizmusom a tavaszi folytatás előtt. Én vagyok a felelős a kialakult helyzetért, talán nem hoztam a legjobb döntéseket” — mondta a tréner.

Szerdán a csapat Mioveniben játszik és a 21 órakor kezdődő mérkőzést a Digi Sport élőben közvetíti. Szombaton a Pankotai Șoimii érkezik Szatmárra.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Liga 2, 2-es csoport, alapszakasz, 20. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Kolozsvári Universitatea 2–3 (0–2).

Gólszerzők: Tătaru (52. perc), Mărkuş (82.), illetve Ursu (19., 41.), Vojtus (90.+2).

Olimpia: Băican – Muntean, Mureşan (Mărkuş, 63. perc), Tătaru, Iuhas, Onicaş, Chivari, Takács (Ianc, 46.), Brata, Bura (Ciul, 63.), Buhăescu. Vezetőedző: Csik Tibor.

Universitatea: Bolboaşă – Butean, Sandru, Crişan, Ciupe, Boboc, Dan, Ursu, Moroţan (Cîndea, 72. perc), Ciobanu (Turcak, 56.), Târnovan (Vojtus, 63.). Vezetőedző: Mihai Teja.