Most is nyert egy félidőt a VSK

2016.10.01 - 20:11

Úgy tűnik, hogy egyelőre egyfélidős a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, ugyanis szombaton, a Nemzeti Liga hatodik fordulójának a mérkőzésén is csak az első harminc percben remekelt Várady Gyula edző legénysége.

A házigazda Bukaresti CSM szerezte meg a találkozó első találatát, de Oláh, Munea, Lazici és Dinescu találataival a 10. percben már 7–3-ra vezetett a szatmári csapat. A VSK az első 17 percben minden dobása gólt ért, így az első félidő felénél 5–10-es állást mutatott az eredményjelző. Lazic kiállítása után is sikerült kivédekezni a bukaresti támadást, Bernatonis kétperces büntetését kihasználva még a 19. percben is öt gólos volt a VSK-fór (6–11). Ezután viszont magasabb fokozatra kapcsolt a CSM és öt perc alatt egy gólra hozta a hátrányát (10–11). Az emberelőnyőket viszont továbbra is jól kezelte a VSK, így Lazic találatával a 25. percben egyszer még vezetett kettővel a szatmári legénység (10–12). A szünet előtt viszont a CSM is kihasznált egy szatmári kiállítást és Stamate előnyhöz jutatta a bukarestieket (13–12). A pihenő előtt Oláh még egyenlített hetesből (13–13), de fordulás után, a 40. perctől a CSM akarata érvényesült a pályán. Negru, Novanc, Georgievski góljaival a 47. percben a fővárosiak már héttel vezettek (25-18). Ezt az előnyt a végéig megőrizte a házigazda csapat, így a VSK továbbra is várja azt a meccset, amikor megszerezheti az első pontjait. Erre szerdán talán sor kerühet, amikor egy verhető csapat, a Temesvári Poli érkezik Szatmárra.

"Egy kis csapat vagyunk, egyelőre ennyi a legénységem potenciálja. Néhány technikai hibát vétettünk, amit az ellenfél azonnal kihasznált, és gyakorlatilag ebből jött a különbség ezen a meccsen. Mi nyáron az A-osztályra készültünk, így nem tudtunk sok olyan játékost hozni, akikkel hatvan percen keresztül egyenlő ellenfelek lehetünk a rutinos csapatokkal szemben. Talán télen változik valami" – magyarázta a TVR riporterének a mérkőzés végén Várady.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 6. forduló

Bukaresti CSM – Szatmárnémeti VSK 32-25 (13–13).

Bukarest: Iancu – Bernatonis R. 3 gól, Georgievski G. 6, Saurina G. 5, Stavrositu M., Humet G. 3, Ciobanu, Novanc M. 3, Somlea R., Negru A. 7, Rosu A. 1, Rotaru A, Blazevic M., Aslanian S., Manescu B., Stamate I. 4.

VSK: Cioroiu, Orbán – Mates F. 1 gól, Rogoz V., Morar I., Bejinariu A. 1, Muresan I. 2, Munea D. 2, Craciun S. 2, Suciu D. 1, Oláh J. 4, Dinescu L. 3, Lazic N. 6, Stan I. 3.