Most is legyőzhetnék a NAC-ot

2021.10.29 - 13:21

Tudja-e folytatni veretlen szériáját a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3 10-es csoportjába, és vissza tud-e vágni a Nagyváradi Atlétikai Clubnak a fájó vereségért, amit a bajnoki idény nyitányán, az augusztus 28-i találkozó 90. percében szenvedett el? Erre a két kérdésre kapunk választ szombat délután, ugyanis a két alakulat 15 órától mérkőzik egymás ellen a az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.
Majdnem napra pontosan  két hónappal ezelőtt úgy tűnt, hogy a VSK egy erős kerettel vág neki a bajnoki idénynek, hiszen meg tudta szorongatni a Bodola Gyula Stadionba a széria egyik favoritját, és csak a ráadásban kapott góllal kapott ki. Azután viszont nagyon különböző utakat jártak be a csapatok. A nagyváradiak a hatodik fordulóig tartották a veretlen szériájukat (akkor kaptak ki odahaza 5–2-re Zilahtól), míg a VSK sorra vesztette el a többi mérkőzését is. A 7. forduló előtt a NAC széria harmadik legjobb csapata volt, a VSK pedig sereghajtóként azt találgatta, hogy mi lehet az oka a rettentően rossz szériának. Ritli végül hozott egy kis „vérfrissítést”, és következő három bajnoki meccset már veretlenül hozta le a legénység (4–1-es győzelem a Luceafărul otthonában, 2–2 idehaza a Lotusszal, 0–0 Nagysomkúton). Ezzel együtt a táblázat 9. helyéről vág neki a visszavágóknak a VSK, míg a NAC a 4. pozíciót foglalja el.
Florin Farcaș edző legénysége ebben az idényben csak két meccset vesztett el, de idegenben egyetlen vereséget sem jegyzett (a zilahiak és a nagybányaiak is Nagyváradon győztek). Ráadásul jó a hangulat is a csapatnál, hiszen a múlt héten a helyi rivális Lotus otthonában tudtak nyerni.
Az elmúlt szezonban a VSK 1–0-ra verte a NAC-ot idehaza. A szatmáriak akkor is az utolsó előtti helyen állva várták a bihariakat, akik abban az időben a széria 3. pozícióját foglalták el…
A találkozó 15 órakor kezdődik, de a járványszakértői hatóságok új szabályai szerint zárt kapuk mögött zajlik majd a mérkőzés.