Most is 1–1 idehaza a Young Boysszal

2021.08.04 - 11:04

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett kedd esti mérkőzésen Marius Șumudică vezetőedző legénysége igéretes játékkal kezdett, és a 4. percben a vezetést is megszerezték: szabadrúgásból Ciprian Deac szolgálta ki Cristian Maneát, aki a leshatárról kiugorva tette oda a lábát a keresztlabda elé, megszerezve csapata első gólját is (1–0).
A folytatásban viszont a hazai csapat átadta a kezdeméneyzést a sávjci ellenflelének, és az első férlidőben Denis Alibec megpattanó lövősén kívül semmi említésre méltót nem csinált a román bajnok a pályán. Szerencséjükre a berniek játékában sem volt sok elképzelés, David Wagner edző legényei nem tudtak mit kezdeni a kolozsvári kapu elé beállított „busszal”.
A CFR „pechére”, a szünet után folytatódott a játék, míg a Young Boys alaposan átbeszélhette a taktikát a második félidőre, mert sokkal határozottabban álltak fel a pályára. A helyzetek száma is megsokasodott a kolozsvári kapu előtt, de a labdák célt tévesztettek, vagy elakadtak Giedrius Arlauskis védésénél.
A kolozsváriak passzív játéka nem volt kifizetődő, hiszen a ráadás harmadik percében megtalálta az egyenlítő találatot a svájci csapat: Michel Aebischer 20 méteres szabadrúgását még védeni tudta Arlauskis, a kipattanóra érkező Vincent Sierro viszont nem hibázott, és visszaküldte a lasztit a kapuba (1–1).
Ezzel megismétlődött a két csapat közötti tavalyi mérkőzés eredménye: az Európa Liga csoportkörének kolozsvári játékán 1–1 volt a végeredmény. Ha a visszavágó végeredménye is ugyanaz lesz, mint a tavalyi meccsen, akkor a CFR búcsúzni fog a BL-től – 2020-ban ugyanis a Young Boys 2–1-re nyert odahaza, amely számukra akkor is továbbjutást ért.
A keddi meccs összképét tekintve viszont elmondható, hogy igazságos eredmény született, és a román bajnoknak sokkal többet kell nyújtania ahhoz, hogy a BL-ben folytathassa. Ha továbbjut, akkor a playoff körben a Ferencváros –Slavia Praha párharc legjobbjával küzd majd a csoportkörbe jutásért. Amennyiben nem tudja legyőzni svájci ellenfelét, akkor az EL-selejtező utolsó fordulójában folytatja európai szereplését, és a Crvena zvezda – Sheriff Tiraspol párharc győztesével játszik majd a második számú sorozat csoportkörébe jutásáért.
A berni visszavágót augusztus 10-én rendezik.

BAJNOKOK LIGA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Első mérkőzés

Kolozsvári CFR 1907 – BSC Young Boys 1–1 (1–0)
G.: Cristian Manea 4., illetve Vincent Sierro 90+3.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.