Nagykároly

Mini idegenvezető: ők a verseny díjazottjai

2020.07.11 - 12:46

A meghirdetett versennyel az volt a szervezők célja, hogy felfedezzék a legeredetibb idegenvezetőt a virtuális térben.

A megmérettetésre maximum 3 perces videó-összeállítással lehetett jelentkezni, amelyben egy nagykárolyi vagy környékbeli turisztikai látványosságot kellett bemutatni.

A kiírásra 18 videóanyagot küldtek be, a pályázók a következő helyezéseket érték el: a 3–5 évesek kategóriájában I. helyen végzett Sterk Bence, II. lett Gyávol Lilla, III. Szűk Janka (Tasnád). Dicséretben részesült Nistea Sofia és Adelin.

A 6–9 évesek kategóriájában I. helyen végzett Pózman Máté és Gyávol Kincső, II. helyezett lett Nagy Alexa (Tasnád), a III. helyen pedig Mészáros Ádám és Mihalache Ana Maria (Borleşti, Neamţ megye) végzett. Dicséretben részesült Grecu Karla Patricia és Ciubeică Dumitru (Borleşti, Neamţ megye).

Az oklevelet és a könyvjutalmat a Nagykárolyi Művelődési Központban vehetik át a nyertesek munkanapokon 9 és 15 óra között, a más megyében élő díjazottak számára pedig a Román Postával juttatják el a szervezők a nyereményt.

Vívás: rangos versenyt rendeznek Szatmárnémetiben

A szatmárnémeti, George Coşbuc utcai Csipler Sándor Vívóteremben rendezik a héten a felnőtt párbajtőrvívók bajnokságát — közel százhúsz sportolót várnak a pástokra.
Szatmárnémeti

Szatmárnémeti versenyzője is lesz a magashegyi-futás világbajnokságnak

Április derekán, a portugáliai Vouzela-t övező hegyekben tartják az idei magashegyi-futás világbajnokságot. Hodas Erzsébet Katalin személyében szatmárnémeti futó is meghívást kapott, hogy legyen tagja a nagy megmérettetésen a román válogatottnak.