Mindhárom szatmárnémeti pilóta dobogóra állt

2015.06.22 - 12:39

Esős, szeles időben zajlott a Brassó megyei Prázsmáron a Román Motorsport–szövetség (FRAS) által rendezett Dunlop karting–bajnokság harmadik fordulója, így is összesen 61 pilóta állt rajthoz. Köztük volt a Szatmárnémeti VSK két versenyzője, illetve a Szatmárnémeti Gyermekpalota pilótája, akik mind dobogós helyen zártak, ezzel az összetett táblázatban is jó pozíciókat foglalnak el.

Takács György csapatvezető tanítványai közül Darius Bota a 6–9 évesek (Kid korosztály) futamán a a tizenhatos mezőnyben a második helyen zárt, ezzel összetettben felzárkózott a 3. helyre. A 11 éves Marco Bota a 10–14 évesek között (Mini korosztály) a tizennégy fős mezőnybe a harmadik lett, ezzel megerősítette az összetettben a 3. pozícióját. A 9 éves Mihai Temian (Gyermekpalota) a 9–11 évesek között (Micro Rotax kategória) a kilenc nevező között a második legjobb versenyző volt, ezzel összetettben is feljött a 2. helyre.

A bajnokság következő fordulóját július 11-én és 12-én rendezik Bukarestben az AMKART ringen, az utolsó két etapnak pedig Konstanca és a főváros ad otthont szeptemberben.