Mindenkit kielégítő döntetlen

2016.04.23 - 18:02

Akár három ponttal is hazatérhetett volna a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége Vâlceáról, de Mircea Bolba edző úgy véli, a döntetlen is jó eredmény idegenben egy jó csapattal szemben.

Őrzi veretlenségét a Szatmárnémeti FC Olimpia csapata a másodosztály rájátszásának alsóházában, és a harmadik forduló többi eredményét nézve elmondható, hogy Mircea Bolba edző együttese egyre jobban áll a cél teljesítését tekintve. A sárga-kékek szombaton a CSM Râmnicu Vâlcea vendégeként 1–1-es döntetlent játszottak úgy, hogy az első negyedóra után már 1–0-ra vezettek: egy beadást követően Mărkuș tizenegy méterről védhetetlenül fejelt Fildan kapujába. Nem sokkal később Bolbának kényszercserét is végre kellett hajtania: a fullasztó meleg miatt ugyanis Ciul rosszul lett és cserét kért, helyére Kanaloșt küldte be a szakvezető. „Hétfőn jelentkezni fog az orvosnál idehaza, hogy megtudjuk, pontosan mi okozta ezt a rosszullétet. Tény, hogy hirtelen melegedett fel a levegő, reggel, a meccs előtti órákban ugyanis borult idő volt. De ettől még nem kerül ilyen állapotba egy sportoló. Remélem, nincs komolyabb betegsége a srácnak” — mondta 20 éves tanítványáról Bolba.

A szünet előtt Adrian Dulcea edző legényei egyenlíteni tudtak: Sălăgeanu akasztotta meg a 16-oson belül Octavian Vasilét, a zilahi Paul Unimătan játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt magabiztosan értékesítette Costin Stoica, így a szünetre már 1–1 volt az állás. Bár a félidő vége előtt Dâlbeának még volt egy nagy helyzete, a fordulás után Brata, Kanaloș és Buhăescu is betalálhatott volna, Rus megpattanó lövését pedig a pipából kanalazta ki Fildan.

„Talán kicsit többet támadtunk, benne volt a játékban a győzelmünk, de mindent összevetve elégedett vagyok az eredménnyel, hiszen nem kaptunk ki” — mondta az 1–1-es eredményre Bolba hangsúlyozva: „A játékkal kevésbé lehetek elégedett, de az eredmény jó. Talán a végén kiütött a fáradság is a srácokon.”

Hasonló véleményen volt a Vâlcea 36 éves edzője, Adi Dulcea is: „Elvégre úgy vélem, hogy kielégítő a végeredmény, mindkét csapatnak volt egy-egy jó félideje. Az első talán a mienk volt. Bár a korán bekapott gól után kicsit megtorpantunk, de utána átvettük az irányítást. Gratulálok az Olimpiának is az itt megszerzett pontért, jó minőségű játékot mutattak, az elejétől a végéig játszott az ellenfél” — értékelt Dulcea, aki az Olimpia játékosa volt 1999–2001, majd 2004-ben és 2005-ben.

Ezzel az eredménnyel a Kolozsváron győző Pankotai Șoimii feljött a második helyre, az Olimpia pedig visszaesett az osztályzót érő harmadik pozícióba. Úgy tűnik, hogy az már eldőlt: a Resicabányai Metalul és a Tatrangi Unirea búcsúzik, az Universitatea pedig még bízik abban, hogy az idény végéig sikerül majd legalább a harmadik helyre felkapaszkodnia a csoportban. Szombaton a tatrangiak jönnek Szatmárra.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, alsóház, 3. forduló

CSM Râmnicu Vâlcea – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–1 (Costin Stoica 32. perc – 11-esből, illeve Mărkuș 13.).

CSM: Fildan – Vasile, Pîrvulescu, C. Stoica, Dumitraşcu, Artean, Dâlbea (Neagoe 60. perc), Piscanu, Firţulescu (Geantă, 90.), Georgescu, Costin Stoica (Voinea, 76.). Vezetőedző: Adrian Dulcea.

Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Onicaş, Sălăgeanu, Ciul (Kanaloș, 30. perc), Rus, Lukács, Brata (Bîgiu, 81.), Mărkuş, Buhăescu. Vezetőedző: Mircea Bolba.