Mihaela Faur triplázott a kadetteknél

2013.02.24 - 16:12

Három éve legyőzhetetlen a 18 éven aluli, 70 kilogrammos cselgáncsozók bajnoki küzdelmeiben a Szatmárnémeti Unio SK sportolója, Mihaela Faur.

A Terely Mihály, Ramona Igna–Paul, Czerlau Doina edzőhármas tanítványa vasárnap Déván verte a mezőnyt: első két meccsét ipponnal hozta, majd a fináléban, a Bukaresti Dinamo cselgáncsozójával szemben karfeszítéssel nyert. A 18 éves Mihaelának ez a sportpályafutása ötödik bajnoki aranya: a kadetteknél megszerzett három cím mellett a 15 és a 13 éven aluliaknál is nyert egy–egy aranyérmet.

Nem sikerült a döntőbe jutnia a szatmárudvari Kovács Dórának, aki a 63 kilósok között, akárcsak tavaly, idén is harmadik lett.

A 15 éves Florin Faurnak idén nem sikerült az éremszerzés a kadetteknél. A 90 kilósok erős mezőnyében elvesztette a bronzmérkőzést, így csak az 5. helyen zárt. A 60 kilogrammos súlycsoportban Tróba Albert megnyerte az első párharcát, azonban a következőt elvesztette és nem jutott a legjobb nyolc közé.

„Mihaela hozta a tőle várt teljesítményt, remekül küzdött. Dórában viszont kicsit csalódtam, még bajnoki címre is esélyes volt” – értékelt Terely, aki március 8-án Drobeta Turnu–Severinre utazik felnőtt cselgáncsozóival, a 23 éven aluliak bajnoki küzdelmeire.