Szatmárnémeti

Mi is másképpen dolgozunk

2020.03.13 - 10:13

Az egyre fokozódó koronavírusfertőzés-veszély miatt a Szatmári Friss Újság szerkesztőségében, valamint a reklám-, az adminisztratív és a terjesztési osztályon is új higiéniai előírásokat léptetett életbe az újság kiadóvezetője. Csütörtök reggeltől gumikesztyűben kézbesítik a lapot a kihordók, a szerkesztőség épületében minden asztalon ott van a vírus semlegesítésére tökéletesen alkalmas, klórtartalmú nedves törlőkendő, és az apróhirdetést feladó, előfizetni betérő olvasóinknak is lehetőségük van érkezéskor, illetve távozáskor áttörölniük ilyennel a kezüket. A hirdetésszervezők azt a javaslatot kapták, hogy lehetőség szerint használják az e-mailt a számlák elküldésére, a kapcsolattartásban pedig az e-mail mellett a telefont részesítsék előnyben.

Finomításokon ment át a riportalanyokkal, intézményekkel való kapcsolattartás folyamata is, az eddig előnyben részesített személyes kapcsolattartás helyett a telefonos, e-mailes levélváltásban történő információgyűjtés került előtérbe. Ennek oka az is, hogy egyes közintézmények korlátozták az épületekbe, irodákba való bejárást a fertőzésveszély csökkentése érdekében.

Az újságírói munkánk során egyetlen szempont nem változott, mégpedig az az alapszabály, hogy a koronavírussal kapcsolatos írásainkat — csakúgy, mint az összes többi témánkat — csakis hivatalos forrásból való tájékozódás alapján közöljük, a pánikkeltő és a szenzációhajhász forrásokból özönlő információáradat miatt viszont az időnk jelentős részét most épp az veszi el, hogy a szerkesztőséghez beérkező vagy a közösségi térben futótűzként terjedő rémhíreket cáfoljuk, a lakosságot megnyugtassuk. Ezúton mi is mindenkit arra kérünk, hogy csak hiteles forrásból tájékozódjon, és ne üljön fel mindenféle félinformációknak. Azon dolgozunk, hogy a lakosságot érintő minden fontos információt a lehető leggyorsabban közreadjunk.

A Stratégiai Kommunikációs Csoport egyébként szerdán közleményt adott ki, amelyben a különböző álhírek terjedésének veszélyeire hívja fel a figyelmet, illetve arra is figyelmeztet, hogy ezek terjesztése bűncselekménynek számít, hasonló esetben a rendőrség hivatalból eljárást indít, a hamis információk közlésének elkövetése akár 1-től 5 évig terjedő börtönbüntetéssel sújtható.