Belföld

Meteorológusok: kiadós esőzések várhatók az ország megyéinek több mint felében

Fotó: pexels.com
2021.10.14 - 08:33
Tíz megyére és Bukarestre narancssárga, tizennyolc megyére sárga jelzésű, kiadós esőzésekre vonatkozó figyelmeztetést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

A figyelmeztetés csütörtök 13 órától szombat 14 óráig érvényes.

Narancssárga riasztás érvényes Teleorman, Olt, Giurgiu, Călăraşi, Dolj, Ilfov, Argeş, Dâmboviţa, Vâlcea, Gorj megyében és Bukarestben, ahol a lehulló csapadékmennyiség elérheti a 40-60 litert négyzetméterenként.

A sárga kódú figyelmeztetés Kovászna, Brassó, Dâmboviţa, Argeş, Szeben, Vâlcea, Fehér, Gorj, Hunyad, Krassó-Szörény, Brăila, Ialomiţa, Buzău, Prahova, Mehedinţi, Tulcea, Konstanca és Vrancea megyére érvényes. Ezekben a régiókban 25-30, helyenként 35-40 liter/négyzetméter csapadékmennyiségre kell számítani.

Az ország déli részeiben felerősödik a légmozgás, 45-55 km/h sebességű széllökések várhatók.

Csütörtökön és péntekre virradóan a Déli-Kárpátokban és a Kárpát-kanyarban, 1700 méter fölött havazni fog.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Szatmár megye

Viharos szél vet véget a kánikulának

Erős szél miatti sárga jelzés lép életbe szerda déltől, de csütörtökön is szinte egész nap fújni fog. Lesz eső is, heves és kevés.
Szatmár megye

Záporok, felhőszakadások, szél, jégeső

Kitartó idén a három fagyosszent, vasárnap délutánig lesz „miattuk” az évszakhoz képest szokatlanul rossz idő.