Messze az éremtől a hazaiak

2013.10.02 - 16:22

A férfi tőrvívók Román Kupa egyéni küzdelmeiben a mezőny több mint fele a Szatmárnémeti Olimpiai Központban nevelkedett. Közülük csupán öten vívtak szerdán a Szatmárnémeti SK színeiben.

A nyolcadik helyen zárt a Szatmárnémeti SK tőrvívója, Bogdan Dascălu, a felnőtteknek rendezett Román Kupa egyéni viadalában. A szerdai versenyen a 20 éven aluliaknál bajnok 18 éves sportoló volt az egyetlen junior korosztályos vívó, aki bejutott a legjobb nyolc közé, azonban a negyeddöntős asszót elvesztette Radu Dărăbannal szemben. A Steaua olimpiai résztvevő tőrvívója korábban a Szatmárnémeti Olimpiai Központban nevelkedett, akárcsak csapattársa, a szintén olimpiai résztvevő Virgil Sălişcan, aki ellen döntőt nyert szerdán. A pódium harmadik fokára is az olimpiai központ neveltje, Iulian Teaca (Temesvári CSU) állhatott fel, aki az SK egykori sportolóját, Tűzhányi Gerárdot (Kolozsvári VSK) győzte le a kisdöntőben.

A Román Kupa tőrvívó egyéni viadalának 25 fős mezőnyének több mint fele, 13-an nevelkedtek Lengyel Éva és File Attila edzők irányításával Szatmárnémetiben. Közülük csupán öten léptek pástra szerdán a Szatmárnémeti Sportklub színeiben. „Nyilván, örülünk a sikerüknek, de sajnáljuk, hogy nem nekünk hozzák az érmeket” – mondta lapunknak File Attila. Jelenlegi tanítványai közül Sebastian Flucuş a 12., Mureşan István a 16., Bodó Benjámin a 18., míg Bartók Alpár a 22. helyen zártak.

Csütörtökön a csapatversenyt rendezik, ahol az SK éremszerzésben bízhat. Ehhez azonban le kell győzzék az egykori szatmári sportolókkal, Tűzhányival, Caius Treneaval és Donka Attilával felálló kolozsvári alakulatot. „Egészen biztos, hogy a Temesvár és a Steaua fog osztozni az első helyen. Mi felérhetünk a dobogó harmadik fokára, ha legyőzzük a kolozsváriakat” – vélekedett File.

Arról korábban írtunk, hogy a román szövetség vezetősége úgy döntött, hogy 20 év után, októbertől elköltözteti Szatmárnémetiből az Olimpiai Központot.