Messi nélkül az Internazionale ellen

2018.10.23 - 13:11

Több, rangadóval felérő mérkőzéssel folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre.

Az A-csoportban, a Borussia Dortmund – Atlético Madrid mérkőzésen a győztes vélhetően biztosíthatja továbbjutását, hiszen eddig mindkét alakulat százszázalékos teljesítményt nyújtott.

Hasonló a helyzet a B-csoportban is, ahol az Internationale és a Barcelona van 6 pontos állásban. Viszont ezen felül a barcelonai mérkőzés azért is érdekes, mert a katalánok nem számíthatnak Lionel Messi szolgálataira. Az argentin sztárjátékos a Sevilla elleni győztes spanyol meccsen a karját torte, ezért legalább három hét kényszerpihenő vár rá. Messinek ki kell hagynia az Internazionale elleni hazai és idegenbeli BL-meccset, a Real Madrid elleni El Clásicót (október 28-án, vasárnap 17.15 órától), a Rayo Vallecano és a Real Betis elleni bajnokit, valamint a CD Leonesa elleni kupameccset. Novemberben, a válogatott mérkőzések miatti szünet után visszatérhet, valószínűleg november 24-én az Atlético Madrid elleni rangadón futballozhat ismét.

Az Inter egyébként rendkívüli sportszerűségről tett tanúbizonyságot, a Twitter-oldalán üzent Messinek és sajnálatát kifejezve a sérüléssel kapcsolatban: „Sajnáljuk a sérülésedet és azt, hogy nem küzdhetünk ellened néhány nap múlva. Mindig megtiszteltetés a legnagyobbak ellen játszani.”

A C-csoportban a párizsi találkozó izgalmas lehet, miután a Napoli a belgrádi 0–0 után nyerni tudott odahaza a ráadás percekben a Liverpool ellen, és ezzel élre állt a szériában.

A D-csoportban a Schalke Isztambulban szeretné megőrizni veretlenségét, míg a Porto egy moszkvai győzelemmel nagy lépést tehet a továbbjutás terén.