Messi és Ronaldo nélkül a BL-negyeddöntő

2021.03.11 - 09:09

A katalánok tudták, hogy nehéz feladat vár rájuk Párizsban, ahol a háromgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia. Amely aztán fél óra elteltével már négyre nőtt: a pörgősen, jó iramú s főleg barcelonai lehetőségeket – sőt, kapufát – hozó játék képébe nem igazán illeszkedve váratlanul tizenegyeshez jutott a PSG (Lenglet lépte le Icardi lábáról a cipőt), és az addig nem sok vizet zavaró Kylian Mbappé nem hibázott (1–0).
Gyorsan egyenlített a Barcelona, mindössze hat perccel később Lionel Messi rúgott óriási gólt 22 méterről (1–1), s az argentin extraklasszis még a szünet előtt újabb gólt szerezhetett volna, amikor büntetőhöz jutott a katalán csapat, ám Keylor Navas kivédte a tizenegyesét.
A Costa Rica-i kapus a második félidőben is remek védésekkel gondoskodott róla, hogy a továbbjutás ne rajta múljék. A Barcelona nagyobb fokozatba kapcsolt a szünet után, szinte állandó nyomás alatt tartotta a párizsiak tizenhatosát és Navas kapuját. Hiába, mert a PSG remekül megszervezte a védelmét, a katalán akciók pedig az idő haladtával egyre vérszegényebbek lettek, és végül még a győzelem kiharcolása sem sikerült a Barcának.
Maradt az 1–1, ami azt jelenti, hogy a Barcelona 2007 óta először nem jutott be a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.
Ugyanakkor, a sorozatban először történik meg, hogy a sorozat legjobb nyolc csapata között ne legyen ott a jelenkor két sztárjátékosát, a hatszoros aranylabdás Lione Messit vagy az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo valamelyikét foglalkoztató együttes. Mint ismeretes, a portugál jelenlegi csapatát, a Juventust kedden búcsúztatta az FC Porto.

Ismét Budapest, megint 2–0
A nap másik mérkőzésén a Liverpool másodszor is megverte a Leipziget, ezúttal is Budapesten, másodszor is 2–0-ra.
Jürgen Klopp csapata az első mérkőzésen szerzett előny tudtában nem vállalt egyszer sem túl nagy kockázatot a mérkőzésen, és hagyta azt is, hogy a labda jóval többet legyen az ellenfélnél – a továbbjutáshoz ez is elég volt. Az idő előrehaladtával egyre kétségbeesettebben támadni próbáló lipcseiek gépezetébe több komoly hiba is becsúszott, amiből a Liverpool nagy helyzeteket alakíthatott ki. Több esetben is csak a kapujában nagyszerű teljesítményt nyújtó Gulácsi Péteren, vagy éppen a szerencsén múlt, hogy nem született gól. A 70. percben viszont minden remény elszállt a lipcsei táborban: szép összjátékot követően Sadio Mané indította Diogo Jotát, aki a jobb oldalon kiugratta Mohamed Szalahot, az egyiptomi egy csellel két védőt is becsapott, majd belőtte idénybeli 25. gólját (1–0).
Nem sokkal később még egyszer betalált, végérvényesen lerendezve a párharcot, a Liverpool: Origi jobb oldali beadásából Mané megelőzte védőit, és közelről bevette a tehetetlen Gulácsi kapuját (2–0).
Így a Liverpool 4–0-s összesítéssel jutott tovább a BL legjobb nyolc csapata közé, így Kloppnak még van lehetősége megmenteni egy katasztrofális idényt. Mint ismeretes a Premier League-ben jelenleg a 8. helyen állnak, vagyis még európai kupaszereplést érő pozíciót sem foglalnak el. Sorozatban hat hazai PL-meccset vesztettek el, amivel negatív csúcsot állítottak fel. Ezek ellenére az német szakvezető optimistán nyilatkozott a lipcseiek elleni találkozó után: „Nem azért ülök itt, hogy címlapsztorikat gyártsunk, és a mostani idény nyilván nem azt a benyomást kelti, hogy esélyesek vagyunk. Ugyanakkor azért jutottunk a nyolc közé, mert meg akarjuk nyerni a trófeát. Nem tudjuk még, kivel játszunk a következő körben, de bárki is lesz az ellenfél, kemény meccsek várnak ránk, ugyanakkor mi is nagyon erős ellenfél leszünk számára.”

Eddig az FC Porto, a Borussia Dortmund, a Paris Saint-Germain és a Liverpool jutott tovább a sorozatba. A mezőny jövőhéten egészül ki, kedden és szerdán rendeznek még két-két mérkőzést, március 19-én, a svájci Nyonban pedig kisorsolják a BL negyeddöntőjének a párosításait.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Paris Saint-Germain – FC Barcelona 1–1 (1–1)
Gólszerző: Mbappé 31. (11-esből), illetve Messi 37.
Továbbjutott: a PSG, 5–2-es összesítéssel.

Liverpool FC – RB Leipzig 2–0 (0–0)
Gólszerző: Szalah 70., Mané 74.
Továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

(NSO)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.