Hosszú hónapok munkája kellett ahhoz, hogy egy teljesen megújult, szép óvodaintézménnyel bővülhetett Nagykároly óvodahálózata. Az egykori 4-es Számú Általános Iskola épületében ma két csoport: a Hupikék törpikék, és a Bogyó és Babóca csoport apróságai tanulnak.
Sok munka, stressz és idegeskedés előzte meg az új óvoda kialakítását. Ahhoz, hogy ebben a tanévben megkezdődjenek a foglalkozások, a Petri-úti, egykori 4-es Számú Általános Iskola, majd később Városi Múzeum által használt ingatlanban először tanácsi határozatra, majd sok munkára volt szükség.
A korábban meglehetősen viharvert állapotban lévő épület teljesen átalakult. Új, a gyermekek méreteihez passzoló illemhelyek, új tornaszoba, ebédlő, szépen festett folyosó és vidám hangulatot árasztó osztálytermek várják a csemetéket nap mint nap.
Az új óvoda jelenleg az 1-es Számú Óvodaközpont kihelyezett épületeként működik, mivel a főépületben nagy volt a tumultus, a bővítés nagyon időszerűvé vált. Az önkormányzat képviselői a Megyei Múzeum helyi kirendeltségének kiköltözése után döntöttek az ingatlan sorsáról.
Természetesen ahhoz, hogy mindez megvalósuljon, a városi tanács jóváhagyására volt szükség. Így tanácsülési napirendi pont tárgyát is képezte a felújitási munkálatok költségeinek biztosítása, ahol a városi tanács tagjai egyöntetűen szavazták meg ezt a határozattervezetet. Egész nyáron dolgoztak a szakemberek, így sikerült is felújítani az épületet kívül-belül.
Szerkezeti felépítés
Az új óvodába belépve, az ősz hangulatát árasztó díszek, képek fogadják a látogatót és persze a gyermekeket. A folyosó falát rajzok díszítik, innen nyílik a három óvodacsoport-terem, ebédlő, tornaterem, felújított mellékhelységek, iroda. Ezek a helyiségek állnak a gyerekek és az óvónénik rendelkezésére. A nagyobbak, a Hupikék törpikék csoportját alkotják, míg a kicsik a Bogyó és Babóca csoportját.
Habár az óvodában egyelőre 2 csoport működik, az önkormányzat képviselőinek terve az, hogy rövidesen Nagykárolynak ebből a nagy kiterjedésű részéből biztosítani tudják majd a teljes gyermeklétszámot. Az itt működő két magyar tannyelvű csoport idelköltözéséről az óvoda igazgatótanácsa döntött, valamint annak az adománynak az elfogadásáról is, amit a helyi Kertvárosi Református Egyházkerület, egy nyertes pályázat útján biztosított. Egész pontosan, a két magyar csoportterem belső bútorzatát, mintegy 6000 euró értékben. Az opcionális foglalkozások egyikeként pedig az önkéntes református vallási foglalkozásokat is biztosítják a gyermekeknek.
Az önkormányzat tanügyért felelős igazgatóságának vezetője, Várna Levente lapunknak nyilatkozva elmondta: „Ezúton is köszönjük a támogatóink segítségét, valamint azoknak is köszönjük az elvégzett munkáját, akik a nyáron azon szorgoskodtak, hogy időre elkészülhessen az óvoda. Elsősorban pedig a szülőknek köszönjük a bizalmat, a türelmet és reméljük, hogy sikerül a továbbiakban is jó körülményeket, hozzáértő pedagógusokat, keresztény értékeket képviselő foglalkozásokat biztosítanunk gyermekeik számára.”