Mesék szárnyán röppentek Mesetündér várába, Nagyváradra, ahonnan a kölcseys Margaréták országos első díjjal, a szatmárhegyi Párducok pedig a színpadi produkciók különdíjával jöttek haza.
Aki ide eljutott, az már mind nyertes — summázták a kisdiákok körében egyik legnépszerűbb és legsikeresebb verseny, a jubileumi Mesék szárnyán mesevetélkedő országos megmérettetésén Nagyváradon, azaz Mesetündér várában, a kijelentés pedig nagyon is igaz, hiszen a döntőbe bejutott 18 csapat három sikeres fordulót tudhatott már a háta mögött. Megyénkből a Kölcsey Ferenc Főgimnázium Margaréták csapata (Nagy Hanna, Lieb-Nemes Fanni, Szabó Márk, Dénes Máté Gergő, felkészítő: Wolf Henriette), valamint a Szatmárhegyi Általános Iskola Párducai (Csáki Patrik, Ferenczi Adrienn, Gulya Árpád, Medgyesi Hanna, felkészítő: Muntán Antal) kerültek be az országos döntőbe, fej fej melletti, 226,5 pontos eredménnyel.
A gyermekeknek ez alkalommal is Zelk Zoltán állatmeséit — egészen pontosan tizenkettőt — kellett nagyon jól ismerniük ahhoz, hogy kiválóan meg tudják oldani a feladatsor változatos tíz próbáját, amelyek közül természetesen most sem hiányzott a mesékről szóló fogalmazás, amiket hagyományosan Zsigmond Emese, a Napsugár gyermeklap főszerkesztője javított és értékelt, majd az egyik kiválasztott mesét rövid, háromperces színpadi produkció keretében mutatták be. A zsűri pontozása nyomán a negyedikes Margaréták léphettek a dobogó legfelső fokára, akik a felkészülés és a verseny izgalmait nyáron a Napsugár-fődíjnak köszönhetőn az illyefalvi táborban pihenik majd ki, s akik mind az első helyezést, mind a vidám vakációzást maximálisan megérdemlik, hiszen mint Wolf Henriette tanítónő hangsúlyozza: kétéves, kitartó munka és rengeteg olvasás, gyakorlás gyümölcse ez a győzelem, ráadásul betegen is helytálltak a kis versenyzők, s nem mellesleg rengeteget dolgoznak, párhuzamosan több megmérettetésen is részt vesznek, nagyszerű eredményekkel.
A szatmárhegyi Párcudok számára sem volt kevésbé izgalmas és hatalmas nagy élmény a nagyváradi kirándulás, annál is inkább, mivel első alkalommal történt meg, hogy Szatmár megyéből vidéki iskola is eljutott az országos döntőbe. A szintén negyedik osztályos diákok Szavaseigaz Marci történetét állították színpadra, s hogy produkciójuk különlegesre sikeredett, azt mi sem igazolja jobban a kategória különdíjánál.
Szabó Kinga Mária