Mérleget vontak a Szatmárnémeti VSK karatékái

2015.01.20 - 08:13

A Szatmárnémeti VSK karatékáinak tavalyi harminchét érméből huszonkilencet szállított a klub legjobb négy sportolója, Răzvan Ţinca, Igor Bălăcescu, Florin Mihali és Kovács Miklós.

Harminchét érmet szereztek tavaly a Szatmárnémeti VSK, ebből 11 aranyérem – számolt be róla a klub sajtóosztálya, miután az egyesület szakosztálya elkészítette a tavalyi mérlegét. Ezen érmek közül a legértékesebb Răzvan Ţinca világbajnoki címei, amelyet a lengyelországi Szeczinben szerzett meg a kumite–válogatottal. Ţinca egyébként a Szatmár Megyei Sport– és Ifjúsági Igazgatóság (DJST) 2014-es év végi rangsorában, a nem olimpiai sportágak kategóriában a második lett, mivel a vb-címek mellé még begyűjtött egy egyéni vb–ezüstérmet, két Európa–bajnoki aranyat a válogatottal és egy Eb–bronzot egyéniben, Veronában, illetve két országos bajnoki címet a VSK csapatával.

A DJST rangsorában Igor Bălăcescu a 3., Florin Mihali a 4., Kovács Miklós a 10. helyet foglalta el, ők négyen a karate szakág legjobbjai a VSK-nál. Ők összesen 5 arany– és 4 bronzérmet szereztek a hazai bajnokságokon, továbbá 2 arany–, 4 ezüst–, 4 bronzéremmel és egye 4. helyezéssel tértek haza az Eb-ről, 2 arany– és egy ezüstérem a vb–mérleg, Florin Mihali pedig a 21 éven felüliek Bajnokok Európa Kupáján egyéni harmadik lett a kumite próbán. Ezekhez az eredményekhez hozzáadódnak a Román Kupa küzdelmeken elhódított 1 arany– és 5 ezüstérme.

„Nagyon erős a mezőny azokon a versenyeken, amelyeken részt veszünk, így a létszám is nagyon magas. Mindezek tekintetében azt kell mondanom, hogy nagyon jó eredményeket értek el a sportolók 2014-ben – nyilatkozta Mihai Hanga. – Optimisták vagyunk erre az évre vonatkozóan, Belgiumból Eb–érmeket, Brazíliából pedig vb–dobogósokat várunk majd haza.”

A VSK karate szekciója egyébként legalább két vb–, három Eb–, kilenc ob– és négy Román Kupa érme megszerzését tűzte ki célul 2015-re.