Mérleget vont a Szatmárnémeti Unio SK

2015.12.19 - 07:09

Sámel Lóránd és Mihaela Faur az Unio SK legeredményesebb sportolói, de az utánpótlás korosztályos cselgáncsozók is jól teljesítettek idén. A sakkozók is hozták az érmeket.

Az egyre szűkösebb anyagi feltételekhez képest idén is jól teljesítettek a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozói és sakkozói, akik lehetőségeikhez mérten eljutottak valamennyi fontosabb versenyre. Gheorghe Istrăuan klubelnök elkészítette a sportolók eredményeinek mérlegét amelyből kiderül, hogy a cselgáncsozók 3 arany-, 4 ezüst- és 8 bronzéremmel tértek haza a korosztályos bajnokságokról, ugyanakkor Sámel Lóránd (Unio SK-VSK) felnőtt Pozsonyban Európa Kupán szerzett bronzérmet, Iași-ban egyéni cselgáncs és földharc Román Kupán lett egyéni harmadik, Faur Florin Craiován a 18 évesek Balkán-bajnokságán szerzett ezüstérmet, míg nővére, Mihaela Szerbiában lett harmadik a 21 évesek Balkán-bajnokságán.

A sakkozók két ezüst- és bronzéremmel gazdagították 2015-ben a klub medálgyűjteményét.

Az Unio SK élsportolóinak idei eredményei

Cselgáncs

Faur Florin (U18-as földharc-bajnokság, aranyérem; U18-as cselgáncs Balkán-bajnokság, ezüstérem; U18-as cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Kovács Dóra (U23-as cselgáncs-bajnokság, ezüstérem; U21-es cselgáncs-bajnokság, ezüstérem)

Mihaela Faur (U23-as cselgáncs-bajnokság, ezüstérem; U21-es cselgáncs-bajnokság, ezüstérem; U21-es Balkán-bajnokság, bronzérem; felnőtt cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Cristian Șereș (Unio SK-VSK; U23-as cselgáncs-bajnokság, bronzérem; felnőtt cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Sámel Lóránd (Unio SK-VSK; felnőtt Európa Kupa, Pozsony, bronzérem; felnőtt csapat cselgáncs-bajnokság, bronzérem; felnőtt Román Kupa, egyéni cselgáncs – bronzérem, földharc – bronzérem)

Czerlau Jennifer (U15-ös cselgáncs-bajnokság, aranyérem; U16-os földharc-bajnokság, ezüstérem; U15-ös földharc-bajnokság, ezüstérem)

Sergiu Oprea (U13-as cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Raul Oprea (U12-es cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Dominic Stan (U13-as cselgáncs-bajnokság, bronzérem)

Luca Felber (U11-es földharc-bajnokság, aranyérem).

A Terely Mihály, Ramona Igna edzőpáros tanítványai idén összesen 22 érmet szereztek Román Kupa-viadalokon, illetve hazai és nemzetközi pontozó versenyeken.

Sakk

8 évesek csapatbajnoksága (Alexandru Mihai Angheluș, Héjja Ádám Péter, Ștefania Sălăjan): rapidsakk – ezüstérem, blitz – bronzérem.

8 évesek vegyes csapatainak a bajnoksága (Alexandru Mihai Angheluș, Héjja Ádám Péter, Ștefania Sălăjan, Pap Blanka Mária): klasszikus sakk – ezüstérem. Edző: Páll Zoltán.