Méretes zakót kapott az Astra, Keserűvel hengerelt a Steaua

2014.09.19 - 06:51

Az Astra gyerekes hibák miatt kapott zakót Zágrábban: az EL-selejtező rájátszásában a Petrolul Ploiești-et búcsúztató horvát fővárosbeli Dinamo 5-1-re győzött a román együttes ellen úgy, hogy az első negyvenöt perc után már megvolt a házigazdák három gólos előnye: Soudani fél óra alatt három olyan gólt rúgott, mint amilyet általában az iskolaudvaron láthatunk a diákok közötti focimeccseken.

Az algériai játékos az első két találatnál zavartalanul emelkedett a védője fölé és fejelte közelről a kapuba a beívelt labdát, majd a szünet előtt az ötösön belül “felejtették” az Astra védői a csatárt, aki gond nélkül guríthatta a keresztbe adott lasztit a hálóba. Fordulás után magához tért a Duna-parti alakulat legénysége, a horvátok pedig a védelembe tömörültek, így kontrából tudták négyre növelni az előnyüket. A hajrában megszületett az Astra szépítő találata, de zárásként Coric szépségdíjas gólja visszaállított a négy gólos különbséget.

Korábbi szurkolói rendbontások miatt zárt kapuk között rendezte Bukarestben első Európa Liga-csoportmeccsét a Steaua labdarúgócsapata, a Național Arénában a dán Aalborgot fogadták. Az első félidőben bár mezőnyfölényben játszott a Steaua, mégis csak a szerencsének köszönhette, hogy a dán ellenfele, nem rúgott gólt, ugyanis az ellentámadások “életveszélyesek” voltak. Ezzel szemben Costel Gâlcă vezetőedző legénysége még úgy sem tudta kellően veszélyeztetni az Aalborg kapuját, hogy a félidő háromnegyedében az ellenfél térfelén játszott. Fordulást követően mégis sikerült vezetést szerezzen a román bajnok: Sânmărtean beívelt labdája a dán kapuba landolt. Öt perccel később büntetőhöz jutott a Steaua, miután a kapus elkaszálta Keserűt. A bíró kiállította Larsent, míg a 11-est Rusescu értékesítette. Emberhátrányban összeomlott a dán csapat: Keserű a következő negyed órában háromszor is betalált, majd Rusescu állította be 6-0-s végeredményt.

Európa Liga, D-csoport, 1. forduló: Dinamo Zagreb - Astra Giurgiu 5-1 (Soudani 17. perc, 24., 45+1., Henríquez 70., Coric 90+2., illetve Chiţu 82.), Salzburg - Celtic 2-2 (Alan 36., Jonatan Soriano 78., illetve Wakaso 14., Brown 60.).

Európa Liga, J-csoport, 1. forduló: Steaua - Aalborg BK 6-0 (Sânmîrtean 51., Rusescu 59., 73 - az első 11-esből, Keserű 61., 65. 72.), Rio Ave - Dinamo Kijev 0-3 (Jarmolenko 20., Belhanda 25., Kravets 70.).

Rengeteg gól a nyitányon

Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

A-csoport: Mönchengladbach - Villarreal 1-1, Apollon - Zürich 3-2.

B-csoport: Club Brugge - Torino FC 0-0, Köbenhavn - HJK Helsinki 2-0.

C-csoport: Patrizan Beograd - Tottenham 0-0, Besiktas - Asteras Tripolis 1-1.

E-csoport: PSV Eindhoven - Estoril 1-0, Panathinaikos - Dinamo Moszkva 1-2.

F-csoport: Qarabag FK - Saint-Étienne 0-0, Dnipro - Internazionale 0-1.

G-csoport: Standard de Liege - HNK Rijeka 2-0, Sevilla FC - Feyenoord 2-0.

H-csoport: LOSC Lille - FC Krasnodar 1-1, Everton - VfL Wolfsburg 4-1.

I-csoport: Young Boys - Slovan Bratislava 5-0, SSC Napoli - Spatra Praha 3-1.

K-csoport: PAOK - Dinamo Minszk 6-1, Fiorentina - EA Guingamp 3-0.

L-csoport: Metaliszt Harkov - Trabzonspor 1-2, Legia Warszawa - KSC Lokeren OV 1-0.