Mentették a menthetőt, BL-nyolcaddöntős a Real

2020.12.10 - 10:51

Mint ismeretes, a B-csoport küzdelmei jelentették a legnagyobb izgalmakat a szerdai meccsnapon, hiszen mind a négy együttesnek volt esélye a továbbjutásra. Ugyanakkor lehetséges forgatókönyv volt az is, hogy a Real Madrid kiessen a sorozatból. A spanyolok viszont nem bíztak semmit a véletlenre, és 2–0-ra verték a vendég, addigi csoportelső Borussia Mönchengladbachot, így az utolsó pillanatban a széria élére ugorva jutottak be a legjobb tizenhat közé.
Közben Milanóban az Internek is kötelező kellett legyen a győzelem, hogy továbbjuthasson. Ennek megfelelően támadó szellemben lépett fel az olasz gárda, és Lautaro Martínez a 7. percben óriási lécet rúgott. Maradt támadásban Antonio Conte vezetőedző legénysége, de hiába a nagy fölény, nem tudott betalálni az első félidőben.
Fordulás után Lukaku fejesénél kellett bravúrt bemutatnia Trubinnak, majd Brozovic hagyott ki nagy lehetőséget.
A vendégek egy-egy kontrával veszélyeztettek, Tete önzősége miatt azonban a legnagyobb lehetőségből sem született gól.
Hiába cserélt be már mindenkit Conte, csak nem akart összejönni a gól az Internek, pedig 21-szer próbálkozott, a Donyeck pedig csak két meccsen (a Real ellenieken) talált be, de ez is elég volt nyolc pontra. A továbbjutáshoz viszont nem, a Dinamo Kijevhez hasonlóan az EL-ben folytathatja, hiszen a milanói döntetlennek Mönchengladbachban örültek a legjobban, hiszen a németek a csoport második helyéről jutottak be a BL nyolcaddöntőjébe.
Búcsúzott az első számú európai kupasorozattól a Salzburg is. A magyar válogatott ifjú tehetségének, Szoboszlai Dominiknak az együttese az Atlético Madrid ellen kellett volna győznie, hogy tavasszal a legjobb tizenhat között folytathassa nemzetközi szereplését. Az osztrák együttes ennek megfelelő szellemben kezdte a mérkőzést, már a 2. percben Mergim Berisha óriási kapufát rúgott, de Szoboszlai lövése és Daka megindulása is góllal kecsegtetett az első fél órában. A spanyolok egyetlen veszélyes helyzetüket gólra váltották az első félidőben, de hasonló volt a meccs képe a második félidőben is: kihagyott osztrák helyzetek és madridi gól. A Salzburg az előző idényhez hasonlóan ezúttal sem tudott élni a lehetőséggel az utolsó fordulóban, így vigaszként marad az EL kieséses szakasza.
A C-csoportban nem borult a papírforma az utolsó fordulóban sem, így a Marseille maradt az a csapat, amely befejezte európai szereplését ebben az idényben.
A D-csoportban viszont volt váltás a táblázatban a szerdai találkozó után: az Ajax hazai pályán 1–0-ra kikapott az Atalantától, és ezzel az olasz alakulat jutott be a nyolcaddöntőbe, a hollandok az EL-ben folytathatják.

Holland bírókkal folytatták

A kedden botrányos körülmények között a 23. percben félbeszakadt Paris Saint-Germain – Istanbul Basaksehir mérkőzést szerdán fejezték be labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 6. fordulójában. A párizsi összecsapást a 13. perctől (0–0-s állásnál) folytatták, a francia együttes könnyed, 5–1-es győzelmet aratott, így a kvartett élén zárt.
Mint ismeretes, a keddi vitát a negyedik játékvezető egyik megjegyzése váltotta ki: a török csapat játékosai rasszistának minősítették a craiovai Sebastian Colțescu megnyilvánulását, és ebben egyetértettek velük a párizsiak is, ezért a labdarúgók levonultak a pályáról, és nem folytatták a játékot.
A szerdai találkozót már nem az aradi Ovidiu Hațegan által vezetett brigád vezette, az UEFA a holland Danny Makkelie-t és bírói stábját kérte fel a mérkőzés leveznylésére.
A legjobb tizenhat között így csak a legerősebb bajnokságok vannak képviselve: 4-4 német és spanyol, 3-3 angol és olasz, illetve 1-1 francia és portugál klubcsapat várja majd a BL nyolcaddöntőjének hétfői sorsolását.

FC Midtjylland – Liverpool FC 1–1
G.: Scholz 62. – 11-esből, illetve Szalah 1.
1. Liverpool FC    6    4    1    1    10–3    13
2. Atalanta BC    6    3    2    1    10–8    11
3. AFC Ajax    6    2    1    3    7–7    7
4. FC Midtjylland    6    0    2    4    4–13    2

H-csoport
Paris Saint-Germain – İstanbul Başakşehir 5–1

G.: Neymar 21., 38., 50., Mbappé 42., 62. (az elsőt 11-esből), illetve Mehmet Topal 57.

1. Paris Saint-Germain    6    4    0    2    13–6    12
2. RB Leipzig    6    4    0    2    11–12    12
3. Manchester United FC    6    3    0    3    15–10    9
4. İstanbul Başakşehir    6    1    0    5    7–18    3

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ
Kiemeltek (csoportgyőztesek): Manchester City, Liverpool, Chelsea, Bayern München, Borussia Dortmund, Real Madrid, Juventus, Paris Saint-Germain.
Nem kiemeltek (csoportmásodikok): Atlético Madrid, Sevilla, FC Barcelona, Atalanta, Lazio, Borussia Mönchengladbach, RB Leipzig, FC Porto.
Sorsolás időpontja: december 14., 13 óra
Játéknapok: 2021. február 16. és 17., valamint február 23. és 24. – első mérkőzések; 2021. március 9. és 10., valamint március 16. és 17. – visszavágók.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.