Mély pályán, a hajrában szerzett góllal nyert az Olimpia VSK

2024.09.15 - 15:17
A múlt hétvégéi, biharszentandrási siker után a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata újabb bihari együttest győzött le, ezúttal hazai pályán nyertek a fiúk 2–1-re.

A Liga 3-ban újonc Bihardiószeg elleni szombati sikerrel a csapatunk ezzel már felsőházi pozíciót foglal el a 10-es csoport táblázatában.
Hideg, esős őszi napon zajlott a mérkőzés, ami alaposan feláztatta a játékteret is. A szatmári srácok viszont határozottan álltak fel a pályára, és hamar lezárták volna a meccset.
Zsiga Ervin már az első percben szögletrúgást végezhetett, miután Paul Copaci fejesénél a labda kevéssel tévesztette el a célt. Kevéssel később Zsiga indította remekül Vadim Calughert, aki ziccerből tette naggyá az Olimpia VSK korábbi kapusát, Fila Károlyt. Viorel Chinde kihasználhatta volna a vendégek védelmi hibáját, viszont a pocsolyába beragadt labdát nem sikerült az üresen maradt kapuba rúgnia.
Ahogy a közmondás is tartja: ami késik, nem múlik. Így a 10. percben, egy szép összjáték végén az ifi Domokos Dominik megszerezte csapatunk vezető találatát (1–0). Két perccel később a csatárunk, Marius Hosu növelhette volna kettőre a különbséget, de ziccerből az oldalhálóba vágta a labdát.
A 2 vagy 3–0 helyett, kissé váratlanul jött a diószegiek egyenlítő találata. A bihariak a 20. percben végezhették az első szögletüket, a labda elszállt az alvó védelem felett a hosszú sarkon várakozó veterán Lukács Raymond elé, aki közelről, mellel vehette le a labdát, egyenesen a kapuba (1–1).
Ólmot öntött a szatmári legények lábába a váratlanul jött egyenlítés, míg a vendégek szárnyra kaptak, kitámadtak, és nyíltabb lett a mérkőzés.
Lukacs a szünet előtt fordíthatott volna, viszont közeli lövését ezúttal védeni tudta Patric Toderean.

A második félidőben már nagyon mély volt a talaj a játéktéren, és óriási pocsolyák nehezítették a labdamozgást. Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser hármat cserélt a 65. percben: Zsiga, Domokos és Hosu helyére Gheorghe Gondiut, Cosmin Zamfirt és Csatári Márkot küldte harcba, hogy kicsit frissítse az Olimpia játékát.
Gondiu azonnal, beállása után helyzetbe hozta magát, de a lövése a kapufát találta el. Közben Botos előre küldte a középpályára Abdul Diomandét, míg Csatári középhátvédként játszott.
A legénységünk ismét nyomás alá helyezte Fila kapuját, a 88. percben pedig sikerült megtörni a védelmet: Cătălin Oaneával szemben szabálytalankodtak a vendégek, amiért a nagybányai játékvezető Răzvan Necrici 11-es ítélt, a büntetőt pedig Calugher értékesítette (2–1).
Megdolgozott érte, ám megérdemelten nyert az Olimpia VSK egy olyan mérkőzésen, amelyen mindkét csapat harcolt minden labdáért. Nehéz, mély pályán zajlott a találkozó, és az ellenfél akár egy pontot is rabolhatott volna Szatmárról. Ugyanakkor dicséret illeti a szurkolókat is, akik a kedvezőtlen időjárás ellenére, esőben is ott voltak, és buzdították a srácokat.
Az Olimpia VSK a következő fordulóban, pénteken Kolozsváron játszik a Viitorul otthonában.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 3. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – ACS Diosig Bihardiószeg 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Domokos Dominik 10., Vadim Calugher 88. (11-esből), illetve Lukács Raymond 20.
Olimpia VSK: Patric Toderean – Dorian Todoran, Diamonde Abdul, Cătălin Oanea, Paul Copaci, Răzvan Săutiuț (69., Samuel Santa), Vadim Calugher (90+2., Adrian Micaș), Zsiga Ervin (64., Cosmin Zamfir), Viorel Chinde, Domokos Dominik (64., Csatári Márk), Marius Hosu (65., Gheorghe Gondiu).