Mekkora játék: 1–3-ról állt fel és jutott tovább a Pool

2016.04.15 - 08:12

A Liverpool labdarúgócsapata 1–3-ról fordítva 4–3-ra legyőzte otthon a Borussia Dortmundot az Európa Liga-negyeddöntő visszavágóján, ezzel 5–4-es összesítéssel továbbjutott.

Pedig a csütörtöki mérkőzés elején úgy tűnt, hogy hengerelni fog az Anfield Road-on a német alakulat, amely a 9. percben már 2–0-ra vezetett. Ezzel összesítésben 3–1-volt az állás a Dortmund javára, hiszen egy héttel korábban az angolok kiharcolták Németországban az 1–1-es döntetlent. Viszont csütörtökön, a fordulás után nem sokkal a liverpooli aréna eredményjelzője is 1–3-as állást mutatott: a 48. percben a Pool szépített, de tíz perccel később Reus gólt szerzett az angol kapuba. Nemhogy eldőlt, inkább innen kezdődött a meccs, hiszen Liverpool magasabb sebességi fokozatra kapcsolt. Coutinho a 66. percben szépített (2–3), tíz perccel később pedig Mamadou Sakho egyenlített (3–3). Még innen is a Dortmund lett volna a továbbjutó, de a ráadás első percében Dejan Lovren is betalált, így a Liverpool 4–3-ra nyert az „őrült” meccsen és továbbjutott. A Pool még veretlen ebben az európai kupaidényben. Amikor legutóbb veretlen maradt, 1984-ben BEK-et nyert...

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágó

Liverpool – Borussia Dortmund 4–3 (Origi 48. perc, Coutinho 66., Sakho 78., Lovren 90+1., illetve Mhitarjan 5., Aubameyang 9., Reus 57.); továbbjutott: a Liverpool, 5–4-es összesítéssel.

Sevilla – Athletic Bilbao 1–2 (Gameiro 59., illetve Aduriz 57., Raúl García 80.; tizenegyesekkel 5–4); továbbjutott: a Sevilla, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel.

Sahtar Donyeck – Braga 4–0 (Srna 25. – 11-esből, R. Ferreira 43. és 74. – öngólok, Kovalenko 50.); továbbjutott: a Sahtar , 6–1-es összesítéssel.

Sparta Praha – Villarreal 2–4 (Dockal 65., Krejcí 71., illetve Bakambu 5., 49., Castillejo 43., Soriano 45.). továbbjutott: a Villarreal, 6–3-as összesítéssel.