Szatmárhegy volt az első helyszín, de aztán változott a dolog és a nagy kiterjedésű külterülettel rendelkező Batarcs község lett a célhely, úgyhogy az avasi településen kezdték el megalapítani a megye egésze számára elérhető sintértelepet, vagy kutyamenhelyet – kinek hogy tetszik.
A kóbor kutyákkal eddig foglalkozó állatvédő egyesületek keveseknek bizonyultak a helyzetet megoldani, ezért van szükség egy, a hatályos állatvédelmi törvényeknek megfelelően működő kutyatelepet létrehozni és azt működtetni.
Eddig a megyén kívülre kellett szállítani a gazdátlan ebeket, az állatok megyehatáron túlra való mozgatása jogi aggályokat vetett fel, illetve nagyon körülményes és még annál is költségesebb volt. A kóbor-kutya-helyzet kezelése egyébként nem olcsó mulatság, mert szakképesítése kell legyen még a sofőrnek is, aki az ebeket szállító autót vezeti, speciális kialakítású járműre van szükség, a telephely kialakításáról és logisztikájáról nem is beszélve.
Mikrocsip
A lényeg, hogy elkezdődött valami, aminek köszönhetően mentesülhetnek a szatmári utcák a gazdátlanul lófráló, nemegyszer veszélyes kutyáktól és ezt a célt elérni nem fog horribilis összegekbe kerülni az önkormányzatoknak. A polgármesterek ez alkalommal is felhívják a kutyás gazdik figyelmét, hogy a hatályos rendelkezések értelmében nem az a kutya a kóbor kutya amelyik kint van az utcán, hanem amelyikben nincs a gazda adatait tartalmazó azonosító mikrocsip.
Princz Csaba