Megyei csúcsot döntőtt Conţ

2013.06.11 - 17:09

Új megyei csúcsot állított fel Radu Achim tanítványa, Vasile Conţ a romániai nemzetközi atlétika–bajnokság 3000 méteres akadályfutó versenyszámában.

Bukarestben 9.28:09 perc idővel teljesítette a távot a Szatmárnémeti SK–Szatmárnémeti LPS kettős igazolású sportolója, ezzel a 4. helyen zárt, de a junior I korosztályban új rekordot jelent Szatmáron. Ezen a megmérettetésen egyébként Achim másik tanítványa, Casian Oros a 7. lett 400 méter gátfutásban.

A versenyszámot egyébként a szatmárnémeti Nagy Attila nyerte meg, aki idén a Poli Iaşi színeit képviseli. A Kolozsvári CSU sportolóiként versenyeztek Vlad Şerban és Gabriel Sălăjan, ők egyaránt a hatodik helyen zártak a diszkoszvetés, illetve 100 méter síkfutás versenyszámokban.